Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Відношення поляків до українських біженців

0
1 місяць ago
Відношення поляків до українських біженців

Відношення поляків до українських біженців різко змінюється у негативному напрямку.

Понад 13,1 мільйона осіб перетнули польсько-український кордон з початку повномасштабної війни в Україні. Проте рух на кордоні не є одностороннім: майже 11,3 мільйона осіб виїхали назад до України. За останніми даними, у Польщі залишається близько півтора мільйона українців. Останні події в політичному житті двох країн не сприяють покращенню відносин – відношення поляків до українських біженців різко погіршується.

Після року обіцянок про вічну дружбу від президентів обох країн  почали з’являтися фактори, які спотворюють загальну картину відносин. Спір щодо зерна став однією з головних причин напруженості між Києвом і Варшавою. Після заборони Польщі на імпорт сільськогосподарської продукції президенти обох країн висловили різкі позиції.

Ситуацію ще більше ускладнило те, що 19 вересня президент Польщі Анджей Дуда не зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським у Нью-Йорку під час Генеральної Асамблеї ООН, як планувалося. За словами глави польської держави це було зумовлено затримками у графіку. Однак були також думки, що зустріч була скасована через спірне питання зерна, яке виникло між сторонами.Відношення поляків до українських біженців

У травні 2023 року Європейська комісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпака та соняшника з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за вимогою цих країн. Заборона була продовжена до 15 вересня 2023 року. Ці країни намагаються продовжити заборону на імпорт до кінця року і розширити її на деякі інші товари. 12 вересня Польща продовжила заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції.

19 вересня заяву Дуди, у якій він порівняв Україну з людиною, що тоне, обговорювали в галузі. Він зазначив, що кожен, хто колись порятовував потопаючого, знає, наскільки це небезпечно і може призвести до трагічних наслідків.

Конфлікт щодо зерна – лише одна з проблем у відносинах між Україною та Польщею.

Відношення поляків до українських біженців погіршилося через соціальні виплати та пільги, які громадяни України отримують на рівні з поляками, а то і взагалі є більш соціально захищеними.  Ще 18 вересня речник польського уряду Пьотр Мюллер заявив, що соціальну допомогу можуть не продовжити громадянам України, які прибули до Польщі після вторгнення Росії у 2022 році.

Нещодавня заява прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, у якій він заявив, що країна більше не передаватиме зброю для України, погіршила конфлікт. Він пояснив, що передача нової техніки, такої як гаубиці К2 або танки К9, більше не відбудеться, адже ця зброя повинна зміцнити польську армію.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *