Лікарняний у Німеччині — перевірка роботодавцем. Лікарняний у Німеччині, чи може роботодавець перевірити, чи дійсно працівник непрацездатний.
Кожному працівнику, який захворів і, отже, не може працювати, у Німеччині необхідна відпустка через хворобу. Однак що станеться, якщо в роботодавця виникнуть сумніви з приводу лікарняного. Чи може роботодавець перевірити, чи відповідає виданий лікарняний лист дійсності та чи дійсно працівник хворий?
У разі хвороби кожен працівник зобов’язаний не пізніше четвертого дня подати роботодавцю лікарняний лист (довідка АU), щоб не втратити право на подальшу виплату винагороди. Але що робити, якщо у роботодавця є сумніви в реальному стані здоров’я працівника? Чи може він перевірити сертифікат AU?
За даними Chip.de, це в принципі можливо. Роботодавці можуть вимагати від застрахованих працівників отримання висновку лікаря медицини праці, що підтверджує непрацездатність. Це регулювання вимагається згідно із законом і дозволяє роботодавцю перевірити, чи дійсно його працівник непрацездатний.
Коли роботодавець може перевірити лікарняний листок працівника?
Однак “у роботодавця повинні бути обґрунтовані сумніви з приводу непрацездатності”, – пояснює фахівець із трудового права Олександр Бредерек. Перевірка можлива, наприклад, якщо працівник явно не здатен працювати часто або регулярно протягом короткого періоду часу, наприклад, щопонеділка чи щоп’ятниці. Можуть виникнути й інші побоювання. “Наприклад, коли лікарняний видається заднім числом, або на дуже тривалий період часу”. Ці фактори можуть викликати сумніви у роботодавця.
Також, якщо працівник подає лікарняний одразу після повідомлення про звільнення і хвороба триває рівно до закінчення терміну повідомлення, роботодавець може вимагати проведення перевірки. “Те ж саме стосується і співробітника, який заздалегідь заявив про своє майбутнє захворювання”, – каже фахівець. “Співробітників, які захворіли у зв’язку з неузгодженою відпусткою, також можуть перевірити”. Лікарняний відразу, після, або перед відпусткою – теж такий випадок.
Лікар підприємства не має права перевіряти непрацездатність працівника
Однак в обов’язки лікарів компанії не входить перевірка непрацездатності співробітників: “Всупереч тому, що часто спостерігається на практиці”, – зазначає Бредерек.
Суперечка з приводу винагороди та хвороби працівника
Фахівець також вказує, що перевірку непрацездатності працівника можна здійснювати й опосередковано. Наприклад, коли роботодавець “просто відмовляється платити зарплату”. При відстоюванні працівником своїх прав у суді “у разі виникнення обґрунтованих сумнівів щодо непрацездатності” суд може перевірити, чи існує така непрацездатність насправді.
По матеріалам: novostide.de
Вас також зацікавить:
- Канцлер Шольц танцює у TikTok?
- Скандал: Німеччина припине допомогу Україні
- Скандал: Німеччина припине допомогу Україні