Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Німецький експорт зброї продовжує зростати

2
1 місяць ago
Німецький експорт зброї продовжує зростатиНімецький експорт зброї продовжує зростати

Німецький експорт зброї продовжує зростати

За перший квартал 2024 року уряд Німеччини схвалив експорт військових товарів на суму щонайменше 4,89 млрд євро. Німецький експорт зброї продовжує зростати і майже три чверті німецького експорту зброї призначено для України.

Німецький експорт зброї продовжує зростати
Німецький експорт зброї продовжує зростати

Кількість виданих ліцензій на експорт німецьких озброєнь продовжує зростати. З 1 січня по 27 березня уряд Німеччини схвалив експорт військових товарів на суму щонайменше 4,89 млрд євро, що майже стільки ж, скільки за всю першу половину 2023 року (5,22 млрд євро).

Майже три чверті цієї суми (72 відсотки, або 3,54 млрд євро) призначено для України, яку Німеччина підтримує в її захисті від російської військової агресії. Про це йдеться у відповіді міністерства економіки на запитання депутата бундестагу Севім Дагделен (Sevim Dağdelen) із “Союзу Сари Вагенкнехт”, на яку посилається агентство dpa в середу, 10 квітня.

Куди і скільки зброї експортує Німеччина?

У перший рік війни, 2022 року, для України було схвалено постачання озброєнь на суму 2,24 млрд євро, включно із системами ППО і важкою артилерією. У 2023 році до них додалися основні бойові танки Leopard 2, які німецький уряд надав після довгих коливань. Обсяг експортних ліцензій для України зріс до 4,4 млрд євро. Цього року після трьох місяців обсяг експорту вже досяг 3,54 млрд євро.

Найбільшою країною-одержувачем після України став Сінгапур (583,9 млн євро). За ним ідуть Індія (143,3 мільйона євро), Саудівська Аравія (126,4 мільйона євро) і Катар (97 мільйонів євро).  У 2018 році німецький уряд здебільшого призупинив постачання зброї до Саудівської Аравії через участь королівства у війні в Ємені та жорстоке вбивство журналіста Джамаля Хашоггі в генеральному консульстві в Стамбулі.

Однак 2023 року обмеження було послаблено у зв’язку з припиненням бойових дій у Ємені. Міністерство економіки зазначає, що дозволений експорт для Саудівської Аравії пов’язаний “майже виключно” зі спільними проєктами з партнерами з ЄС і НАТО.

Джерело dw.com

Раніше ми писали:

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *