Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща блокує українську продукцію

0
1 місяць ago
Польща блокує українську продукцію

Польща блокує українську продукцію: які товари підпали під вилучення і які причини називає Торгова інспекція.

Останнім часом на українсько-польському кордоні блокують не тільки фури з українським зерном: Польща блокує українську продукцію. Почали вилучати й інші товари, імпортовані з України, та відправляти їх назад. Це пояснюють тим, що продукція не відповідає встановленим стандартам.

Торгова інспекція з якості сільськогосподарської та харчової продукції ПольщПольща блокує українську продукцію і (IJHARS) у Жешуві прийняла рішення не допускати до обігу на польському ринку три партії бубликів загальною вагою 5,34 тисяч тонн, які були імпортовані з України. Таке рішення ухвалили через низький вміст у бубликах жиру і високий вміст цукру.

Ще 5 квітня у  Польщі припинено реалізацію партії морозива з України, яка має вагу в 8,48 тонн. Такі випадки вже траплялися. Про це повідомила Польська інспекція з питань сільського господарства та якості харчових продуктів (IJHARS) у Любліні.

Згідно з заявою інспекції, розморожування продукції стало основною причиною . Раніше IJHARS у Познані заборонила продаж в Польщі морозива з України обсягом 1438 кілограмів. Це було пов’язано з іншими причинами – “відсутність декларації про вміст підсолоджувача (аспартаму) у його складі”.

Недавно Інспекція оштрафувала компанію-імпортера на 1,5 мільйона злотих або близько 380 тисяч доларів за ввезення до Польщі з України 11,5 тисяч тонн технічного ріпаку та кормової пшениці як контрафакт.  Вони використовувалися як продовольчі продукти. Інспекція заявила, що це найбільший в її історії штраф.

Крім того, управління IJHARS прийняло рішення про припинення реалізації в Польщі партії томатної пасти вагою 57 660 кілограмів, імпортованої з України, через “наявність у продукті пліснявих уламків”.

Варто зазначити, що раніше прем’єри обох країн, Денис Шмигаль і Дональд Туск, повідомили про досягнення прогресу у переговорах між Україною та Польщею стосовно проблем транзиту через кордон.

Також раніше повідомлялось: Польща не забороняє транзит української агропродукції https://uineu.org/2024/04/09/polshha-ne-zaboronyaye-tranzyt-ukrayinskoyi-agroprodukcziyi/

Про зростання цін у Польщі: https://uineu.org/2024/04/08/z-kvitnya-bude-zrostannya-czin-u-polshhi/

Про зростання вартості експорту та імпорту Польщі: https://uineu.org/2024/04/02/torgivlya-mizh-polshheyu-ta-ukrayinoyu-shho-zminylos/

Україні складно домовитися з польськими аграріями: https://uineu.org/2024/04/02/chomu-ukrayini-skladno-domovytysya-z-polskymy-agrariyamy/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *