Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Проект “Павутина”: захист Польщі від російських ракет

1
1 місяць ago
Проект "Павутина": захист Польщі від російських ракет

Проект “Павутина”- це захист повітряного простору Польщі від російських ракет. Які методи пропонують для втілення цього проекту, читайте у статті.

Польща має намір виявляти ракети російського виробництва за допомогою пожежних та мобільних веж. Проект “Павутина” – це проект, який має на меті захист Польщі від російських крилатих ракет. Його вже передано на розгляд польському парламенту.

Після кількох випадків порушення повітряного простору Польщі ворожими ракетами, країна розпочала дієві заходи для запобігання подібній ситуації. З цією метою до польського парламенту був внесений законопроєкт під назвою “Павутина”, спрямований на створення мережі спостережних постів. Проєкт передбачає активне використання наявної інфраструктури, зокрема веж цивільного призначення, переважно пожежних та мобільних веж зв’язку.

У Польщі в лісах розташовано понад 700 пожежних веж сигналізації, які розкидані по всій країні і мають середню висоту 35 метрів. Ці вежі дозволяють проводити огляд на відстань 10-15 км. Приблизно 40% з них вже автоматизовані і обладнані камерами для комп’ютерного моніторингу. А решта передбачає розташування людей, які ведуть візуальний контроль.

Крім того, планується вдосконалити систему веж мобільного зв’язку, додавши до них сенсори. Також передбачено грошову виплату за використання своєї інфраструктури, а саме доступу до камер або самого об’єкту встановлення сенсорів для виявлення, чи виконання ролі спостерігача.
Розробники законопроекту вважають, що такий крок вся країна буде повністю охоплена системою оповіщення. Це допоможе співпрацювати із зенітними силами, цивільною обороною для посилення безпеки Польщі.
Проект "Павутина": захист Польщі від російських ракет
Згідно з інформацією від Defense Express у Польщі вирішать скористатися українським досвідом і встановлять акустичні сенсори на вежах. Враховуючи те, що обмеження тільки на візуальний пошук може зникнути вночі та через несприятливі погодні умови.
Експерти також відзначають, що поляки розглядають можливість використання досвіду України з впровадженням додатка “єППО”. Таким чином кожен може повідомляти про рух літальних апаратів. Однак, в Польщі розглядається використання цього застосунку лише особами, які пройшли відповідний навчальний курс.
Раніше повідомлялося, що через часті атаки по території України 24 березня одна з російських ракет залетіла на територію Польщі. Вона побула понад півхвилини у польському просторі та “повернулася” в Україну. Тоді ж було піднято у повітря авіацію Польщі.
Поляки звикають до можливості війни: https://uineu.org/2024/04/04/polyaky-zvykayut-do-mozhlyvosti-vijny/
У Польщі починають будувати бомбосховища: https://uineu.org/2024/04/04/polshha-pochynaye-buduvaty-bomboshovyshha/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *