Пилок віком 20 млн років у вулкані Німеччини
У ФРН у згаслому вулкані знайшли пилок віком 20 млн років
Викопний пилок і спори рослин збереглися в глибокому вулканічному кратері на кордоні з Чехією. Це дало змогу дослідникам дізнатися, яка рослинність покривала гори Фіхтельгебірге 20 млн років тому. Німецькі вчені виявили пилок віком 20 мільйонів років у вулкані Німеччини на території баварського адміністративного округу Верхня Франконія. З такою сенсаційною звісткою земельне відомство з питань довкілля виступило в понеділок, 8 квітня.
Виверження вулкана, що сталося мільйони років тому, утворило в гірському масиві Фіхтельгебірге маари – вулкани з жерлом без конуса. Пізніше вітер зносив пилок і спори навколишніх рослин у кратери, де він був засипаний землею і прекрасно зберігся до наших днів.
У 2022 році геологи пробурили свердловину на глибину 70 метрів в одному з таких кратерів, розташованих на кордоні з Чехією, на південний схід від містечка Зельб, і виявили відкладення у витягнутих кернах. Експерти досліджували знахідку і змогли встановити, який вигляд ліс у гірському масиві Фіхтельгебірге мав у ту епоху. “Природна катастрофа того часу обернулася удачею для сьогоднішніх досліджень”, – зазначив Роланд Айххорн (Roland Eichhorn), керівник геологічної служби відомства.
Від папоротей до кипарисів
Як показали дослідження геологів із Дармштадтського технічного університету, після виверження вулкана голі околиці кратера спочатку вкривали папороті – своєрідні рослини-“першопрохідці”, потім – в’язи та дерева гікорі, які нині вважаються екзотикою. Мало-помалу повернувся і змішаний ліс із сосни, ялини, бука, каштана і горіха, що ріс у цих краях. А на березі заповненої водою западини колись гомонів заболочений ліс з кипарисами і чагарниками з сімейства восковніцевих.
Неодноразові виверження
Фіхтельгебірге і північно-східні райони Верхнього Пфальца в минулому двічі проходили через “вибухову” фазу вулканічної активності — близько 20 мільйонів і 300 тисяч років тому, вказують учені. Про ті виверження нагадують заповнені водою западини-маари, які було виявлено лише останніми роками завдяки аналізу фотографій місцевості з високою роздільною здатністю, геофізичним методам і бурінню в рамках геологорозвідувальних робіт.
Дослідження тривають. Не виключено, що вченим вдасться збагатити історію рослинності та клімату регіону новими даними.
Джерело: dw.com
Наша рекомендація:
Німецький експорт зброї продовжує зростати
Яка зарплата у німецького міністра Бербок?
Лікарняний у Німеччині — перевірка роботодавцем
[…] Пилок віком 20 млн років у вулкані Німеччини […]