Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Україна передає надлишки електроенергії до Польщі

0
1 місяць ago
Україна передає надлишки електроенергії до Польщі

Україна передає надлишки електроенергії до Польщі. Також через сприятливі погодні умови та активний виробіток електроенергії з сонячних електростанцій (СЕС) було обмеження виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) на загальну кількість 8531 МВт-год.

“В енергосистемі України протягом дня 8 квітня виникла ситуація профіциту в загальній кількості 699 МВт-год. Україна передає надлишки електроенергії до Польщі.” – повідомлено Міністерством енергетики за даними Українських Новин.

У пікові години вечірнього споживання протягом двох годин відбувалась екстренна поставка електроенергії з Польщі, Румунії та Словаччини на запит оператора системи передачі енергії, загалом – 800 МВт-год.

“Система енергопостачання України працює стабільно та збалансовано”, – зазначається у повідомленні.

Наразі передбачається імпорт електроенергії у розмірі 1781 МВт-год, а також очікується експорт електроенергії у розмірі 345 МВт-год. За даними Українських Новин, з березня Європейська мережа системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E) збільшила обсяги пропускної спроможності міждержавних інтерконекторів для експорту електроенергії з України та Молдови з 400 МВт до 550 МВт на годину.

Раніше повідомлялось, що у лютому та березні вже фіксували профіцит електроенергії. Україна передає надлишки електроенергії до Польщі

Наприклад, 11 березня у енергосистемі України був профіцит електроенергії. Тому на запит “Укренерго” надлишки були передані до Польщі через суміжного оператора системи передачі електроенергії. Загальний обсяг – 1488 МВт-год (з 10:30 до 14:00 години).

“В резерві є 9 одиниць резервного обладнання теплоелектростанцій, які будуть активовані за потреби. Ситуація під контролем. Енергетична система збалансована, тому графіки відключень не були введені”, – зазначено у повідомленні.

Про співпрацю Польщі та України в енергетиці можна прочитати тут: https://uineu.org/2024/04/04/ukrayina-i-polshha-spivpraczya-v-energetyczi/

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *