Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Заклик до дії: запланована зустріч парламентів

0
1 місяць ago
Заклик до дії: запланована зустріч парламентів

У Польщі 10-11 червня запланована зустріч голів парламентів України, Польщі, Литви, Латвії та Естонії. Про це повідомив маршалок Сейму Республіки Польща Шимон Головня.  Це відбулось на спільній пресконференції з головою Сейму Литви Вікторією Чміліте-Нільсен у вівторок у Варшаві.

“10-11 червня ми зустрінемося за моїм запрошенням, ще не вирішено, чи в Варшаві, але точно в Польщі. Зустріч відбудеться у форматі спікерів парламентів країн Балтії, Польщі та України”, – сказав маршалок нижньої палати польського парламенту. Він також повідомив про заплановану конференцію спікерів парламентів ЄС на Майорці через два тижні. У цьому контексті він підкреслив важливість звучання спільного голосу регіону Європи, зокрема країн Балтії, Польщі, Чехії та скандинавських країн, на форумі ЄС.

Крім того, він повідомив вже запланована зустріч голів парламентів країн НАТО на початку липня у Вашингтоні. “Це буде моментом, коли ми зробимо все можливе, щоб переконати всіх, кого можна переконати. Зараз у цій частині Європи щодо питань безпеки настав час діяти, а не говорити”, – зауважив Головня. Він також розповів, що обговорив з головою Сейму Литви ситуацію в Україні та підтримку з боку США для України і цієї частини Європи.

29 лютого відбулася перша зустріч між спікерами парламентів України і Угорщини за останні 14 років. Під час розмови із виконувачем обов’язків голови Державних Зборів Угорщини Чабою Генде, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підкреслив важливість того, щоб парламенти обох країн відігравали ключову роль у діалозі між Україною та Угорщиною.

Відношення поляків до українських біженців: https://uineu.org/2024/04/09/vidnoshennya-polyakiv-do-ukrayinskyh-bizhencziv/

Створена коаліція бронетехніки для України: https://uineu.org/2024/04/08/stvorena-koalicziya-bronetehniky-dlya-ukrayiny/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *