Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

5 найкращих міст Польщі для життя

0
1 місяць ago
5 найкращих міст Польщі для життя

З лютого 2022 року багато українців виїхали в європейські країни, а найбільше до Польщі. На сьогоднішній день на території сусідньої держави перебуває близько 1 млн українців. Багато хто планує повернутися на Батьківщину, дехто вже вирішив для себе проживати тут на постійній основі. Але все-таки, є українці, які ще “не дивились у майбутнє” і не знають, що їх чекає.

Польща — це країна ЄС з різними можливостями для розвитку та комфортного життя. Є багато міст та містечок з мальовничими краєвидами та природою для стабільного та спокійного життя. Є великі мегаполіси з розвиненою структурою та великими можливостями для розвитку кар’єри. Кожен обирає те, що йому більше підходить.

Можна виділити 5 найкращих міст Польщі, які підходять для повсякденного життя в комфортних умовах. Тут враховано фактори, що впливають на якість життя: рівень безробіття, розмір щомісячного доходу, ціни на житло, надання медичних послуг, рівень злочинності та стан атмосферного повітря.

1. місто Ольштин

5 найкращих міст Польщі для життя
місто Ольштин

Найбільше місто і столиця Вармінсько-Мазурського воєводства. Ольштин розташований у південній частині Вармії над річкою Лина. Є важливим туристичним центром: є театри, музеї, пам’ятки архітектури. Розвинена транспортна інфраструктура та промисловість, наявність 4 наукових інститутів та 6 вищих навчальних закладів.

5 найкращих міст Польщі для життя
місто Люблін

2. місто Люблін

Це столиця Люблінського воєводства. Найбільше місто та промисловий, культурний і науковий осередок у Східній Польщі та на правобережжі Вісли. Є важливим туристичним центром: велика кількість історичних пам’яток, спортивно-оздоровчих об’єктів та готельна база. Тут процвітає промисловість, особливо автомобільна, харчова та металургія. Люблін є важливим залізничним та автодорожнім вузлом східної Польщі.

3. місто Познань

міста Польщі
місто Познань

Адміністративний центр Великопольського воєводства. Місто є важливим автомобільним та залізничним вузлом. Тут функціонує міжнародне летовище Познань-Лавиця. Познань— це осередок промисловості, технологій, торгівлі,логістики, освіти, науки та культури, спорту та туризму.Тут діють опера, філармонія, балет, театри, кінотеатри, музеї, художні галереї, оркестри та фольклорні колективи.

4. місто Катовіце

5 найкращих міст Польщі для життя
місто Катовіце

Адміністративний центр та найбільше місто Сілезького воєводства.Є центром вугільної та металургійної промисловостей Польщі. У Катовицях розташовано другий за розміром аеропорт країни після Варшава-Шопен.

5. місто Варшава

Столиця Польщі та адміністративний центр Мазовецького воєводства. Тут розташовані органи центральної влади держави, консульства, іноземні штаб-квартири, підприємства, громадські об’єднання. Розвинені такі галузі як машинобудування  металообробка і металургія, хімічна, парфумерна, поліграфічна, легка промисловість.

5 найкращих міст Польщі для життя
місто Варшава

Взагалі міста Польщі відомі високим рівнем життя та комфортними умовами. Розвинена та стабільна економіка, доступні ціни на житло та кар’єрні можливості приваблюють людей своїми умовами для проживання.

Зміни проживання біженців у Польщі: https://uineu.org/2024/04/03/zminy-prozhyvannya-bizhencziv-u-polshhi/

Про місцеві вибори у Польщі: https://uineu.org/2024/04/10/misczevi-vybory-u-polshhi-hto-peremig/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *