Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Протест у Варшаві “міжнародний ярмарок геноциду”

1
1 місяць ago
Протест у Варшаві: "міжнародний ярмарок геноциду"

На минулому тижні пройшов протест польських та українських активістів у Варшаві – “міжнародний ярмарок геноциду”. Яка мета акції та чого прагнуть її учасники?

6 квітня відбувся протест у Варшаві “міжнародний ярмарок геноциду”. Активісти з України та Польщі проти подальшої торгівлі між Європейським Союзом і Росією. Їхня мета – закликати ЄС ввести повне ембарго на російську продукцію. Про це повідомили представники організації Євромайдан-Варшава.

Учасники акції наголошують, що хочуть привернути увагу до подвійних стандартів і закликають припинити будь-які відносини між ЄС і Росією. До сьогоднішнього дня торгівля продовжується без перешкод і фактично фінансує ракети, що приносять смерть українцям. Активісти відзначають, що держава-терорист обходить санкції та без перешкод експортує до країн ЄС своє зерно, нафту, газ, діаманти і навіть огірки.

“Учасники акції виступають як складова складова глобального руху за справедливість. Ми настоюємо на припиненні торгівлі, яка живить російську воєнну машину, що призводить до смертей в Україні. Наше послання просте: неможливо здійснювати комерційну діяльність на крові та стражданнях”, – заявив активіст громадської ініціативи “Євромайдан-Варшава” Микола Петрига.

Протест у Варшаві: "міжнародний ярмарок геноциду"
Протест активістів у Варшаві глобального 

Організатори планують провести масовий художній перформанс та інсталяції, що символізують торгівлю країн ЄС з агресором. Активісти з “Євромайдан-Варшава” вже неодноразово організовували акції проти торгівлі з країною-агресором і бойкотували підприємства, що залишилися в Росії.

Польський активіст Домінік Гонсьоровський наголосив, що “мовчання та пасивність стають спільниками зла. Ця акція покликана донести усім, що такі злочини проти людяності не можна ігнорувати і закривати очі російськими грошима. Торгівля з Росією – це не просто економічний акт, це моральний вибір: вибір фінансувати геноцид та бути співучасниками терору над українцями”.

Співорганізаторами акції є ініціативи Схід (Wschód), Загальнопольський Бойкот Леруа Мерлін (Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin), Акція Демократія (Akcja Demokracja), Євромайдан-Варшава.

Нагадаємо, у 2023 році Росія експортувала до країн ЄС товарів на суму 50,6 мільярда євро, в той час як ЄС експортував до Росії на суму 38,3 мільярда євро. Понад 200 транснаціональних корпорацій залишилися на російському ринку та заробили $214 мільярдів у 2022 році через свої російські підприємства, сплачуючи $3.5 мільярдів податків до держави-терориста.

А тим часом російська пропаганда продовжує звинувачувати Україну у створенні економічної кризи в Європі.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *