Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скорочення водіїв: як отримати польські права

0
1 місяць ago
Скорочення водіїв: як отримати польські права

Масове скорочення водіїв у Польщі: як отримати польські права українцям читайте у статті.

Починаючи з 17 червня 2024 року у Польщі кожен водій, який здійснює пасажирські перевезення, повинен мати польські водійські права. Оскільки багато іноземців, в тому числі і українців, працюють в службах таксі, то очікується масове скорочення водіїв.

Згідно з оцінками TOR Economic Advisory Team така зміна призведе до зменшення доступності водіїв у послугах таксі, а також зросте ціна на проїзд в таксі через такі додатки як Uber чи Bolt – до 50%. Ця ситуація може позначитися на пасажирах: перевезення таксі по всій території країни зменшаться на 10%, у Варшаві очікується скорочення до 30%.

Одна з причин введення цих норм –це  зловживання та утиски з боку водіїв автомобільного транспорту та необхідність усунення цих інцидентів.

Як отримати польські водійські права?  Нерезидентам у Польщі не так просто. Для цього необхідно дотримуватись певних вимог:

1.    обов’язкове перебування в країні протягом не менше 185 днів;

2.    мати карту побиту;

Скорочення водіїв: як отримати польські права

3.    мати дійсний договір оренди житла;

4.    мати спеціальний документ – профіль кандидата PKK (Profil Kandydata na Kierowcę) —  індивідуальний номер, який присвоюють кожному. Для його отримання потрібно звернутися у територіальні відділи і мати при собі заяву на отримання посвідчення водія, фотографію розміром 3,5×4,5 см, медичну довідку та довідку, що засвідчує ознайомлення зі статтею 233 Кримінального кодексу Польщі. Профіль кандидата потім необхідно подати  у автошколу;

5.    навчання в будь-якій з офіційних автошкіл, які працюють у різних містах Польщі;

6.    після навчання потрібно здати іспит з теорії та водіння у Воєводському центрі дорожнього руху. Записуватися на екзамен потрібно самостійно в обраному центрі, по телефону або онлайн на порталі info-car.pl; 

7.  оплатити збір за виготовлення посвідчення водія.

Транспортна галузь Польщі є однією із найпотужніших в Європі, але ще з початку весни в ній спостерігаються кризові явища:

1.    скорочення польських перевізників через нестачу вантажів та значного падіння ставок;

2.    протести фермерів та блокування доріг на українсько-польському кордоні, які тривають декілька місяців;

Manpower Group зазначає, що настрій у транспортно-логістичній галузі погіршився досить раптово. Це негативна тенденція, яка продовжує розвиватися.

Українкам-педагогам допоможуть працевлаштуватися в Польщі: https://uineu.org/2024/04/09/ukrayinkam-pedagogam-dopomozhut-praczevlashtuvatysya-v-polshhi/

Скільки потрібно заробляти в Польщі: https://uineu.org/2024/04/09/skilky-potribno-zaroblyaty-v-polshhi/

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *