ТОП-10 сайтів для пошуку роботи в Німеччині
Пошук роботи – з цього починається імміграція для більшості людей. Здається, що зробити це без зв’язків та ідеальної німецької практично неможливо, але це не так.
Найбільш відомі інтернет-ресурси серед роботодовців та шукачів роботи
У цій добірці ви знайдете ТОП-10 сайтів для пошуку роботи в Німеччині, в тому числі без знання мови.
- Layboard
На першому місці заслужено цей сайт для пошуку високооплачуваної (від 1500 євро) роботи спеціально для іммігрантів. Тільки в Німеччині на ньому опубліковано майже 50 тисяч вакансій.
Сайт працює російською, а багато пропозицій не передбачають обов’язкового знання німецької. На Layboard багато фільтрів – за мовою, типом роботодавця, характером робіт і навіть необхідними документами.
XING – не тільки сайт для пошуку, а й соцмережа для професіоналів у німецькомовних країнах. Що зручно, інтерфейс у Xing англійською, і можна замовити послуги для допомоги в пошуку роботи. Якщо не готові працювати німецькою, теж спробуйте: тільки вакансій зі знанням російської мови там понад 150-ти.
- Jooble UA/KZ/DE
На українській і казахстанській версіях сайту можна знайти роботу по всьому світу, зокрема в Німеччині (на лютий 2023 року їх понад 1200). Jooble доступний російською мовою, але не всі пропозиції підійдуть претендентам із громадянством РФ і Білорусі. Крім цього, є і німецька версія, де вакансій у Німеччині ще більше.
Це – один із найбільших порталів для пошуку роботи та ділового співробітництва у світі. У Німеччині він працює відмінно: там зареєстровано багато роботодавців, і можна шукати роботу в Німеччині на російськомовній версії сайту. Але Xing у Німеччині навіть популярніший.
- Stepstone
Один із найбільших німецьких сайтів для пошуку вакансій. У Stepstone є мобільний застосунок, а завдяки активній рекламі вакансій у системі стає дедалі більше. Там можна встановити фільтр на пропозиції зі знанням англійської.
А тепер другий ешелон Stellensuchportale:
- Indeed
Ще один великий сайт, що працює в багатьох країнах. На ньому зручний детальний пошук і багато вакансій, а також доступна версія українською мовою. Головне – заходити на сайт із доменом de, а не на загальний (indeed.com). Сайт дає змогу шукати відгуки про компанії, а також побачити рейтинги найбільш затребуваних спеціальностей.
- Glassdoor
Ця компанія почалася з рейтингу роботодавців, і досі можливість залишити або прочитати докладні відгуки про компанію – її основна фішка. Але німецький Glassdoor підійде тільки тим, хто володіє мовою або готовий до автоперекладу. А ще вам буде потрібна реєстрація, щоб побачити вакансії.
- Berliner Jobmarkt
Сайт для тих, кому потрібна робота в столиці Німеччини та околицях. Тут публікуються тільки вакансії в Берліні та Бранденбурзі. Плюс цього порталу саме в локальності: тут менше вакансій, але й конкуренція за них менша. Іноді можна знайти те, чого не буде на більших платформах.
- ArbeitsAgentur
ArbeitsAgentur – державне агентство, “біржа праці”. На сайті розміщуються перевірені вакансії від роботодавців із Німеччини. Є англомовна версія. Це хороший варіант, якщо боїтеся заплутатися або нарватися на шахраїв. Ще на ньому публікують вакансії з особливими умовами: наприклад, для людей з інвалідністю або біженців.
- EURES
Цей розділ на сайті Єврокомісії створений для пошуку роботи в Європі. Вакансій у Німеччині на ньому понад 800 тисяч. Російської та української мов на сайті немає, але можна використовувати англійську версію. А крім роботи, на ньому можна знайти інформацію про можливе фінансування: гранти, стажування тощо.
Крім цих сайтів, не нехтуйте тематичними групами у Facebook і каналами в Telegram: часто вони публікують вакансії швидше. Їх ви зможете знайти за запитами “робота + регіон” російською або німецькою мовою.
Джерело інформації: aussiedlerbote.de
Раніше ми писали:
- Чи позбавлять виплат чоловіків в Німеччині?
- Німеччина змінить правила працевлаштування
- Скільки платять українцям у Німеччині 2024?