Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Ультраправі Німеччини втрачають підтримку

0
1 місяць ago
Ультраправі Німеччини втрачають підтримкуУльтраправі Німеччини втрачають підтримку

Ультраправі Німеччини втрачають підтримку

Підтримка німецьких ультраправих стрімко впала з початку року. Підтримка виборцями у Німеччині ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” знизилася до 18 відсотків. Як повідомляє “Європейська правда”, про це свідчить опитування, проведене соціологічним інститутом INSA для видання Bild.

Ультраправі Німеччини втрачають підтримку
Ультраправі Німеччини втрачають підтримку

Згідно з дослідженням, за останній тиждень рейтинг “Альтернативи для Німеччини” знизився на один відсотковий пункт, а з січня 2024 року – на п’ять відсоткових пунктів. Як свідчить опитування, попри втрату одного відсоткового пункту опозиційна ХДС/ХСС залишаються беззаперечним лідером з 30 відсотками.

Водночас соціал-демократи канцлера Олафа Шольца з 16 відсотками несподівано повернулися в групу лідерів, набравши за тиждень один відсотковий пункт. Незмінними залишаються показники двох інших урядових партій – “Зелених” (13%) та “Вільних демократів” (5%).

Рейтинг “Альянсу Сари Вагенкнехт” (BSW), що виступає проти військової допомоги Україні, як і попереднього тижня, становить шість відсотків. Раніше повідомляли, що підтримка виборцями у Німеччині ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” знизилася через ймовірні зв’язки її депутатів із проросійською мережею впливу, яку нещодавно викрили в Європі.

Перед цим стало відомо, що Чехія розкрила проросійську мережу, яка розробляла операцію з поширення російського впливу та підриву безпеки в Європі. У цьому контексті Прага оголосила про санкції проти Віктора Медведчука, а також пропагандиста родом з України Артема Марчевського та прокремлівський сайт правого спрямування Voice of Europe.

Крім того, журналістське розслідування виявило, що депутат Бундестагу від “Альтернативи для Німеччини”  кандидат від цієї партії на виборах до Європарламенту Петр Бистронь отримував гроші від проросійської мережі впливу. Сам Бистронь вирішив оскаржити в суді ці звинувачення.

Наша читацька рекомендація:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *