Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як оплачувати комунальні послуги в Польщі?

0
1 місяць ago
Як оплачувати комунальні послуги в Польщі

З лютого 2022 року багато українців залишили свої домівки та тимчасово переселилися до Польщі. Якщо з пошуком житла не виникає багато проблем, то з оплатою комунальних послуг – інакше. Польська система оплати комунальних послуг трохи відрізняється від звичної української. Як оплачувати комунальні послуги в Польщі?

Замість житлово – експлуатаційних кооперативів (ЖЕКів) у Польщі мешканці багатоквартирних будинків створюють житлово-будівельні кооперативи або об’єднуються у спільноти, що частково схожі на ОСББ в Україні. Мешканці обирають директорів та бухгалтерів в цих об’єднаннях. Але деякі комунальні послуги сплачуються окремо. Це електрика, сантехніка чи двірники. Зазвичай для виконання конкретних робіт залучають сторонні організації.

У Польщі є обов’язкові щомісячні  платежі, які залежать від площі квартири. Проте  Наприклад, мешканцям багатоквартирних будинків доводиться оплачувати утримання адміністрації кооперативу чи спільноти, ремонт приміщень, земельний податок, а також комунальні послуги(газ, вода, каналізація, вивезення сміття, опалення та електрика)

“Сzynsz” – що це за послуга?

Якщо ви шукаєте орендовану квартиру в Польщі, то можете помітити не лише ціну за житло, але й певну суму поряд зі словом “czynsz”.

Czynsz (чинш) – це фіксована адміністративна плата, пов’язана з обслуговуванням нерухомості. Її можна розділити на дві частини – адміністративна плата та так звана “комунальна плата.

Адміністративна плата – це, зазвичай, рішення спільноти будинку. Це плата, наприклад, за ремонт та благоустрій території навколо будинку, прибирання в під’їзді, обслуговування домофонів та ліфтів, земельний податок та інше. Зазвичай, її розмір може переглядатися кожні півроку або рік. При виборі житла важливо перевірити, чи включено czynsz у вартість оренди.

Сzynsz включає в себе: Як оплачувати комунальні послуги в Польщі

  • опалення;
  • електроенергія в спільних приміщеннях будинку;
  • вивезення сміття;
  • податок на власність;
  • плату за обслуговування домофонів і ліфтів;
  • оплату за обслуговування прибудинкової території;
  • додаткові внески на ремонт будівлі та комунікацій.

Система оплати комунальних платежів у Польщі

Як оплачувати комунальні послуги в Польщі?  Оплату можна здійснювати в будь-якому поштовому відділенні або банку готівкою або банківським переказом.

Більшість поляків використовують банківські перекази для сплати комунальних послуг, оскільки це дозволяє заощадити на комісії. Комісія за переказ у банку становить близько 5 злотих та відсоток від суми платежу, а в поштовому відділенні – 3 злотих за переказ до 600 злотих.

В Польщі існують два варіанти оплати комунальних платежів: авансовий і “по факту”. Авансовий визначає фіксовану суму за певну послугу на певний період, після чого розмір плати може бути скоригований залежно від показів лічильників. “По факту” – це оплата за фактично спожиті послуги за показами лічильників.

Вибір способу оплати комунальних послуг залежить від угоди між власником/орендодавцем та орендарем, іноді ці суми можуть бути включені в вартість оренди.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *