Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Чи скасували правопис у німецьких школах?

0
1 місяць ago
Чи скасували правопис у німецьких школахЧи скасували правопис у німецьких школах

Чи скасували правопис у німецьких школах?

У німецьких школах звучить велике обговорення: чи втрачають важливість помилки в орфографії та пунктуації? У Шлезвіг-Гольштейні, одній з федеральних земель Німеччини, вирішили припинити оцінювати правильність написання слів. Мова йде про письмові іспити, що дають право вступати до університетів.

Це рішення спровокувало гучні обговорення. Деякі ЗМІ навіть назвали його революційним, але потрібно розібратися, що ж насправді відбувається і чи можна його вважати революцією.

Чи скасували правопис у німецьких школах
Чи скасували правопис у німецьких школах

Скасування оцінки помилок в орфографії не є революційним кроком для всієї Німеччини. У німецькій системі освіти кожна федеральна земля відповідає за свої навчальні програми і методи оцінювання. Така практика в Шлезвіг-Гольштейні може бути нововведенням, але в інших землях вже давно є стандартом. Деякі регіони взагалі не використовували підрахунок помилок, якого тепер відмовляються віддавати в Шлезвіг-Гольштейні.

Президент Німецької спілки вчителів, Стефан Дюлль, підтвердив, що він ніколи не зустрічав такої практики, як підрахунок помилок, в Баварії, де він викладав та навчав німецьку мову.

У землі Шлезвіг-Гольштейн це нововведення почне діяти з нового навчального року. Тепер не кількість помилок буде важливою, а якість фідбеку щодо помилок учнів, їхнього характеру та регулярності. Міністерка освіти зазначила, що надається список критеріїв диференційованого аналіз. Це надасть вчителям можливість краще оцінювати роботу учнів.

Представник Німецької спілки вчителів, роз’яснює, що в цілому ситуація складається так: вчителі все ще виправляють помилки в орфографії, які враховуються при оцінці. Однак, важливішою стає логіка, аргументація та стиль у виконаному есе чи роздумах. Хоча відсутність навичок у грамотності може вплинути на загальну оцінку.

Як оцінюються роботи з німецької мови?

Система оцінювання німецької мови різниться в залежності від федеральної землі. Навіть у школах однієї землі можуть бути відмінності. Отже, неможливо дати однозначний приклад того, як оцінюються роботи з німецької.

Аналіз кількох робіт з німецької мови п’ятого класу (перший рік навчання в гімназії або загальноосвітній школі після початкової освіти) різної складності, від написання листа до створення щоденника про прочитану книгу. У всіх цих роботах важливість правильного написання не є вирішальною, проте це не означає, що на уроках не наголошується на важливості дотримання орфографічних, пунктуаційних і граматичних правил.

Німецькі вчителі вважають, що практика – ключ до успіху. Чим частіше діти та молодь стикаються з правильними формами мови, тим краще вони їх запам’ятовують. Тому, як читання, так і самостійне письмо, є необхідними навичками, які потрібно багато практикувати в школі або надавати як домашні завдання.

Школи зробили значний внесок у забезпечення рівних можливостей, особливо для тих дітей, у яких вдома немає мовної підтримки. У цьому контексті важливо враховувати, що в повсякденному житті діти та молодь часто користуються лише короткими повідомленнями. Це може бути наприклад у соціальних мережах та месенджерах, якщо, звичайно, це не голосові чи відео повідомлення в TikTok.

Експертна думка

Рішення, прийняте в Кілі, викликало гостру дискусію у німецьких ЗМІ. Деякі експерти вважають, що це означає зниження стандартів, оскільки якість освіти та успішність учнів зазнали суттєвого погіршення. Їхня думка полягає в тому, що навички в грамотності стають менш важливими. Інакше кажучи, знижується вимогливість до правопису та пунктуації, щоб не впливати на загальну оцінку. Вони посилаються на результати програми PISA за 2022 рік, які свідчать про погіршення рівня освіти німецьких школярів.

У цій дискусії також висловлено думку, що можливо, не варто так суворо оцінювати рівень грамотності. Потрібно враховувати, що тепер учні мають доступ до штучного інтелекту, який може виправляти їхні помилки. Однак Штефан Дюлль підкреслює, що граматику ніхто не скасовував, правильний правопис і граматика залишаються важливими. Це основа для розуміння мовної структури і формування особистого стилю мовлення.

Голова Ради з німецького правопису, Сабіне Кроме, також висловила свою стурбованість щодо впливу штучного інтелекту на грамотність. Вона підкреслює, що правопис залишається важливою складовою мовних навичок,бо він визначає відповідність тексту мовним правилам та стандартам.

Джерело: dw.com

 

Вам також буде цікаво дізнатись:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *