Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
Як працює Перша українська школа у Польщі - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як працює Перша українська школа у Польщі

0
11 місяців ago
Як працює Перша українська школа у Польщі

Як працює Перша українська школа у Польщі: мета створення та особливості навчального процесу

З початку війни багато українців з дітьми виїхало в Польщу. Зараз у країні діє кілька українських шкіл, серед яких одна з найбільших – “Перша українська школа у Польщі”, що є власністю Фундації “Незламна Україна”. Ця школа функціонує у трьох містах Польщі: Варшаві, Вроцлаві та Кракові. Тут навчається понад 600 українських дітей. Команда складається з 5 осіб, які забезпечують адміністрування проєкту, та 57 вчителів. Навчання для учнів є безкоштовним. Українські партнери у Варшаві забезпечили школярів портфелями та канцелярським приладдям.

Місцеві громадські організації допомогли знайти приміщення і познайомили з директорами польських шкіл, які погодилися на співпрацю.

Як працює Перша українська школа у Польщі:

  1. навчання відбувається відповідно до Державного стандарту загальної середньої освіти України. Тут працюють українські вчителі та керівники. Це звичайна школа від 1 до 11 класу, де кожне дитина вивчає програму відповідного класу. Кількість учнів у одному класі від 10 до 28.
  2. оцінювання знань учнів. Вчителі ведуть класні журнали та виставляють оцінки згідно з вимогами освітньої програми української школи.
  3. доступне безкоштовне харчування у варшавській школі завдяки партнерству з Об’єднанням шкіл “Беднарська” (Zespół Szkół “Bednarska”) та WORLD CENTRAL KITCHEN. Для дітей, які навчаються у школах у Кракові та Вроцлаві, також передбачається безкоштовне харчування. Зараз триває процес вибору постачальників.
  4. Яка ситуація з моральним станом учнів? Це залежить від регіону, звідки прибула родина. Деякі діти виїхали ще до війни і не відчувають її наслідків, інші ж зазнали страхів та переживань через бойові дії. За відгуками дітей та їх батьків, вони дуже задоволені процесом навчання. У школі регулярно проводяться майстер-класи для учнів, українські танці, екскурсії та перегляди фільмів. Це не лише частина терапії для дітей, але й можливість для них знайти нових друзів.

Завданням цієї школи було створення безпечного середовища для дітей, де вони могли б продовжити навчання рідною мовою. Ніхто не знає, як довго триватиме ця війна. Деякі сім’ї планують повернутися в Україну. Протягом тривання війни багато матерів з дітьми можуть залишитися за кордоном. Якщо восени бойові дії не припиняться, то діти почнуть новий навчальний рік у Польщі. Та й самі батьки мають намір залишити дітей в місцевих українських школах на наступний навчальний рік.

Беручи до уваги цей факт, потрібно обмірковувати формат української освіти у Польщі. Відбувається постійна інтеграція українських дітей, чиї батьки вирішили залишитися в Польщі. Мінімум, розглядається можливість введення в навчання польської мови.

Ці діти – майбутнє України, і ми повинні зберегти їх і виховати з любов’ю до своєї країни. Створення таких освітніх центрів для українських дітей у Польщі – це внесок у спільну перемогу, разом з командою Фундації та вчителями.

Шкільна освіта у Польщі: які нововведення: https://uineu.org/2024/04/05/shkilna-osvita-u-polshhi-yaki-novovvedennya/

Інтеграція українських дітей у польське суспільство: https://uineu.org/2024/04/03/integracziya-ukrayinskyh-ditej-u-polske-suspilstvo/

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *