Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як зекономити на податках у Польщі?

0
1 місяць ago
Як зекономити на податках у Польщі?

Як зекономити на податках у Польщі: вигоди для учасників профспілок

Польське податкове законодавство дозволяє частково компенсувати внески до профспілок. Відшкодування таких внесків – це один із методів економії на податках з доходів фізичних осіб, про який часто забувають при складанні щорічної декларації. Для скористання цієї вигоди необхідно відповідати лише декільком умовам.

Сезон подання декларацій PIT у Польщі розпочинається 15 лютого і триває до 30 квітня. Під час заповнення форми важливо пам’ятати про можливості, які дозволяють отримати додаткові кошти від повернення податку на доходи фізичних осіб.

У Польщі існує близько 20 податкових пільг, за які можна отримати компенсацію податку майже до тисячі злотих. Але мало хто про них знає.

Вигода для учасників профспілок (ulga na związki zawodowe) є однією з таких можливостей.

Що таке пільга для членів профспілок?

У 2022 році у Польщі були впроваджені пільги для учасників профспілок. Це означає, що особи, які є членами офіційно зареєстрованих організацій, що захищають права працівників, можуть отримати часткове або повне відшкодування профспілкових внесків під час подання щорічної податкової декларації.

Ця можливість доступна незалежно від того, чи є профспілки присутніми на підприємстві чи відсутніми.

Пільга охоплює як внески, які особа робить самостійно, так і ті, які роботодавець сплачує за письмовою заявою працівника.

Як зекономити на податках у Польщі: винятки з правил

Тільки члени профспілок можуть скористатися цією пільгою. Проте, є винятки!

Можливість економії є лише у працівників, які оподатковуються за податковою шкалою (PIT-36, PIT-37) або за одноразовою сумою з реєстрованого доходу (PIT-28).

Варто пам’ятати, що особи, які оподатковуються фіксованим податком (podatek liniowy), не мають права на скористання цією пільгою.

Поєднання фіксованого оподаткування з іншим типом, таким як PIT 36L з PIT 37, PIT 28 або PIT 36, не виключає можливості скористатися пільгою в інших деклараціях.

Як ставляться поляки до працівників – українців: https://uineu.org/2024/04/12/yak-stavlyatsya-polyaky-do-praczivnykiv-ukrayincziv/

Країни ЄС висилають біженців до Польщі: https://uineu.org/2024/04/13/krayiny-yes-vysylayut-bizhencziv-do-polshhi/

Найдешевший магазин непродовольчих товарів в Польщі: https://uineu.org/2024/04/13/najdeshevshyj-magazyn-neprodovolchyh-tovariv-v-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *