Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скорочення товарообігу між Польщею та Україною

0
1 місяць ago
Скорочення товарообігу між Польщею та Україною

Через блокування українсько-польського кордону можна спостерігати постійне скорочення товарообігу між Польщею та Україною. Останні півроку Польща втратила майже 1,5 мільйона тонн товарів.

Україна є найбільшим торговельним партнером Польщі поза Європейським Союзом. У 2023 році експорт польських товарів до України становив приблизно 12 мільярдів доларів. Експорт українських товарів до Польщі – 4,7 мільярда доларів. Проте, блокування кордону фермерами та далекобійниками вплинуло на ситуацію негативно.

За даними Державної митної служби, обсяг пропущених вантажів через українсько-польський кордон зменшується поступово. Ця тенденція відслідковується з листопада минулого року. У жовтні 2023 року різниця між загальним обсягом вивезеного товару з України та ввезеного до неї була позитивною – 48,2 тисячі тонн. Але вже у листопаді ця динаміка змінилася на негативну – 184,4 тисячі тонн порівняно з аналогічним періодом 2022 року, а в грудні – вже – 251 тисяча тонн.

У початку 2024 року тренд зменшення обсягів товарообігу через кордон з Польщею став ще більш помітним. У січні відмітна різниця склала -111,7 тисяч тонн у порівнянні із січнем 2023 року. А вже у лютому це від’ємне значення майже потроїлося, досягши -302 тисяч тонн. У березні різниця між загальним обсягом товарів, що виїхали до Польщі та заїхали з Польщі до нашої країни, становила -672,8 тисяч тонн. За інформацією, наданою Державною митною службою, протягом останніх півроку спостерігалося зменшення обсягу товарів майже на 1,5 мільйона тонн. Це порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Скорочення товарообігу між Польщею та Україною також спрричинений і тим, що поляки постійно блокують ввезення певних категорій продукції з України: https://uineu.org/2024/04/10/polshha-blokuye-ukrayinsku-produkcziyu/.

Також цікаво:

Полякам починають набридати протести фермерів: https://uineu.org/2024/04/09/polyakam-pochynayut-nabrydaty-protesty-fermeriv/

Польща не забороняє транзит української агропродукції: https://uineu.org/2024/04/09/polshha-ne-zaboronyaye-tranzyt-ukrayinskoyi-agroprodukcziyi/

Зростання вартості експорту та імпорту Польщі: https://uineu.org/2024/04/02/torgivlya-mizh-polshheyu-ta-ukrayinoyu-shho-zminylos/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *