Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Вигідний Берлінський білет за 29 євро повертається

0
1 місяць ago
Вигідний Берлінський білет за 29 євро повертаєтьсяВигідний Берлінський білет за 29 євро повертається

Вигідний Берлінський білет

за 29 євро повертається

Вигідний Берлінський білет за 29 євро повертається
Вигідний Берлінський білет за 29 євро повертається

Берлінський квиток за 29 євро повернеться в липні 2024 року. Уряд Берліна оголосив про введення в липні квитка на громадський транспорт за 29 євро. Продажі почнуться за кілька днів. Сенат Берліна до останньої хвилини тримав людей у здогадах, не маючи офіційного підтвердження, оскільки залишалися сумніви з приводу того, чи вартий фінансуватися берлінський квиток за 29 євро. Але у вівторок дали зелене світло.

Берлінський квиток за 29 євро повернеться в липні 2024 року

“Для доступної та стабільної мобільності – сьогодні Сенат схвалив #29EuroTicket”, – написала канцелярія мера Берліна у Твіттері. “Квиток діятиме в Берліні з 1 липня. Продажі розпочнуться 23 квітня”. Мерія назвала це “важливим кроком на шляху перетворення транспорту” в бік більш дружніх до клімату варіантів.

Пропозиція призначена для тих, хто вважає місячний квиток за 49 євро занадто дорогим і не має доступу до пільгового корпоративного квитка. “Це робить Берлін піонером у сфері доступної мобільності в Німеччині та Європі”, – заявила у вівторок сенаторка з економічних питань Франциска Гіффі (СДПН), яка також є головою наглядової ради берлінського транспортного оператора BVG.

Квиток буде доступний для тарифної зони AB у Берліні на громадському транспорті, як-от автобуси, трамваї та U Bahn, у вигляді річного абонемента або “Abo”, а не місячного проїзного. Це означає, що його потрібно замовляти на мінімальний термін у 12 місяців. Після цього він автоматично продовжується і може бути скасований на щомісячній основі.

Скористатися ним може тільки власник, зареєстрований на карті. Власники картки можуть безплатно подорожувати з дітьми до 6 років і собакою, але не з велосипедом. Варто зазначити, що на аеропорт BER і популярне берлінське приміське місто Потсдам дія проїзного не поширюється, оскільки вони перебувають поза зонами AB.

Нова пропозиція дорого коштуватиме місту. Крім субсидій на загальнонаціональний проїзний Deutschlandticket, які становлять близько 135 мільйонів євро для Берліна, державі доведеться нести додаткові великі витрати. На ці цілі в державному бюджеті зарезервовано 300 мільйонів євро на рік.

Під час відвідин BVG у вівторок сенатор з фінансів Штефан Еверс (ХДС) не виключив можливості того, що Берліну доведеться щороку витрачати до 350 мільйонів євро. “Якщо Deutschlandticket, як і очікувалося, стане дорожчим, більше берлінців перейдуть на проїзний”, – сказав він, додавши, що в цьому випадку субсидія збільшиться.

Повернення квитка за 29 євро

Берлін ввів тимчасову опцію вартістю 29 євро для проїзду в міських зонах AB після успіху квитка вартістю 9 євро влітку 2022 року. Квиток за 29 євро було скасовано після того, як рік тому федеральний уряд запровадив Deutschlandticket – квиток, що охоплює всю систему громадського транспорту Німеччини.

Однак соціал-демократи (СДПН), які виступають молодшим партнером у коаліції з правоцентристськими християнськими демократами (ХДС), вели активну кампанію за збереження квитка під час повторних виборів у столиці у 2023 році та подальших коаліційних переговорів. Очікується, що він діятиме щонайменше до 2026 року.

Джерело: aussiedlerbote.de

Раніше ми писали:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *