Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Які зміни чекають біженців з 1 липня

0
1 місяць ago
Які зміни чекають біженців з 1 липня

Які зміни чекають біженців з 1 липня: уряд Польщі готує законопроект щодо змін у правилах перебування громадян України. Однією з нововведень будуть зміни у процедурі отримання ідентифікаційного номера PESEL UKR, що підтверджує статус захисту.

Згідно з запропонованими змінами, час на отримання номеру PESEL UKR більше не буде обмежений одним місяцем. Замість цього буде встановлено новий порядок отримання, використання та відновлення цього номера для біженців у Польщі.

Які зміни чекають біженців з 1 липня:

  • українці, які прибувають до Польщі для отримання тимчасового захисту, повинні будуть отримати PESEL UKR негайно після прибуття, а не протягом 30 днів, як це було раніше.
  • Відтепер зміни до закону передбачають, що при оформленні PESEL UKR усім українцям віком від 6 років будуть збирати відбитки пальців. Це крок спрямований на посилення контролю за особовими даними українців, які отримують PESEL UKR.
  • Крім того, до реєстру будуть додавати відбитки пальців тих українців, які вже мають польський номер PESEL, але їхні біометричні дані ще не занесені до реєстру. Особливо це стосується українських дітей, які досягли 6-річного віку. Ця процедура пов’язана з можливістю отримати посвідку на тимчасове проживання (карти побиту).
  • Українцям доведеться оновлювати свої дані в реєстрі PESEL через місцеві адміністрації. Це необхідно через те, що багато біженців отримали PESEL UKR без закордонного паспорта. Ця вимога пов’язана з можливістю отримання біженцями посвідки на тимчасове перебування. Для отримання карти побиту в Польщі беруться до уваги лише дані з дійсних закордонних паспортів.

Уряд планує впровадити повноцінну систему контролю за присвоєнням, анулюванням та відновленням статусу PESEL UKR в Польщі. Зокрема, розглядається можливість створення спеціального органу, який буде відповідальний за внесення змін до реєстру PESEL у разі:

  • анулювання статусу UKR для українців, що перебували поза Польщею понад встановлені строки; відновлення статусу UKR для громадян України у випадках, коли буде підтверджено непідтверджені або необґрунтовані дії; втрата статусу UKR через отримання карти побиту зі спеціальною позначкою.
  • Для підтвердження безперервності користування статусом PESEL UKR будуть визначені конкретні терміни отримання, анулювання та відновлення.
  • За співпраці з Прикордонною службою Польщі буде розроблено механізм, що спростить процедуру повторного отримання статусу PESEL UKR:
  • при в’їзді до Польщі через внутрішній кордон країн ЄС; при отриманні статусу PESEL UKR після тимчасового захисту в іншій країні ЄС.

При отриманні карти побиту для біженців з України статус UKR буде автоматично змінено на статус CUKR. Карта побиту з позначкою CUKR підтверджуватиме новий статус легального тривалого перебування в Польщі після тимчасового захисту.

Країни ЄС висилають біженців до Польщі: https://uineu.org/2024/04/13/krayiny-yes-vysylayut-bizhencziv-do-polshhi/

Скорочення водіїв: як отримати польські права: https://uineu.org/2024/04/11/skorochennya-vodiyiv-yak-otrymaty-polski-prava/

Припинення виплат для українських біженців: https://uineu.org/2024/04/11/prypynennya-vyplat-dlya-ukrayinskyh-bizhencziv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *