Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зміни у роботі супермаркетів Польщі

0
1 місяць ago
Зміни у роботі супермаркетів Польщі

Уряд розглядає можливість впровадити зміни у роботі магазинів та супермаркетів Польщі. Про це пишуть на порталі YAVP.PL .

Після початку активних дій Росії на території України у лютому 2022 року, багато українців були змушені шукати притулку у сусідніх країнах, включаючи Польщу. Для багатьох з них це стало першим досвідом проживання за кордоном, де вони зіткнулися з незвичними для себе реаліями повсякденного життя.

Одним з аспектів, який вразив українських біженців, була практика припинення роботи магазинів та супермаркетів у неділю. Цей вихідний день відзначається незвичайною для них традицією, оскільки в Україні торговельні точки майже завжди працюють без вихідних. Така різниця у культурних звичаях вимагала від українських переселенців адаптації до нових умов.

Проте у польському парламенті зареєстровано законопроект, спрямований на легалізацію торгівлі у вихідний день – неділю.

Представники політичного руху Polska 2050 внесли відповідний законопроект. Вони стверджують, що це стане компромісом між бажанням людей здійснювати покупки в неділю та інтересами працівників у сфері торгівлі. Також працівникам магазинів та супермаркетів, які працюватимуть у неділю, буде нараховуватися подвійна оплата за цей день. Крім того, для забезпечення їхнього права на відпочинок їм гарантується вихідний протягом наступних 6 днів до або після неділі, коли вони працювали. У випадку, якщо вони не зможуть скористатися таким вихідним у визначений термін, їм має бути наданий вільний день до закінчення розрахункового періоду.

Автори законопроекту стверджують, що введення двох торгових неділь на місяць призведе до зростання прибутку магазинів на 4%. Робота магазинів у додаткові вихідні також сприятиме зменшенню кількості втрачених продуктів.

Зазначається, що ці пропоновані зміни відповідають потребам мешканців маленьких селищ, де людям часто доводиться брати відгули протягом тижня, щоб поїхати за покупками до магазинів, розташованих на відстані кількох десятків кілометрів від їхнього місця проживання.

Також можна ознайомитися:

Найдешевший магазин непродовольчих товарів в Польщі: https://uineu.org/2024/04/13/najdeshevshyj-magazyn-neprodovolchyh-tovariv-v-polshhi/

Скільки потрібно заробляти в Польщі: https://uineu.org/2024/04/09/skilky-potribno-zaroblyaty-v-polshhi/

Проблеми українців в Польщі: https://uineu.org/2024/04/08/problemy-ukrayincziv-v-polshhi/

Онлайн-шопінг в Польщі: https://uineu.org/2024/04/09/onlajn-shoping-v-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *