Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Громадянин Польщі працював агентом РФ

0
1 місяць ago
Громадянин Польщі працював агентом РФ

Громадянин Польщі працював агентом РФ – мав намір скоїти замах на президента України

У Польщі було затримано російського агента, який мав намір скоїти замах на президента Зеленського. Цей агент виявився громадянином Польщі, був розкритий спільними зусиллями СБУ, Офісу генерального прокурора України та правоохоронних органів Польщі.

Громадянин Польщі працював агентом РФ за власним бажанням налагодив контакт з представниками командування ЗС РФ. Також сказав їм, що готовий працювати на користь російської військової розвідки. План агента полягав у зборі та передачі російським спецслужбам інформації про безпеку аеропорту Жешув – Ясьонка. У пресслужбі Офісу генпрокурора повідомили, що це було схоже на  можливий замах на президента України Володимира Зеленського під час його перебування в Польщі.

Однак українські спецслужби та прокурори інформували польських колег про плани замаху та передали їм ключові докази у справі, діючи в рамках міжнародної правової співпраці.

Затримка російського агента в Польщі сталася завдяки успішним спільним діям та оперативному обміну інформацією між обома країнами.Громадянин Польщі працював агентом РФ

Місцева прокуратура вже пред’явила обвинувачення – готовність діяти на користь іноземної спецслужби, що вважається порушенням параграфа 3 статті 130 Кримінального кодексу Республіки Польща.

В четвер, 18 квітня, за клопотанням польської прокуратури Окружний суд у Варшаві вирішив зловмисника тримати під вартою. Розслідування веде Агентство внутрішньої безпеки під наглядом Національної прокуратури Польщі, яке триває досі.

У січні 2023 року видання Independent повідомило, що з початку російського вторгнення на президента України було сплановано мінімум 12 замахів.

Обхід санкцій: торгівля Польщі з РФ: https://uineu.org/2024/04/11/obhid-sankczij-torgivlya-polshhi-z-rf/

Проект “Павутина”: захист Польщі від російських ракет: https://uineu.org/2024/04/10/proekt-pavutyna-zahyst-polshhi-vid-rosijskyh-raket/

Заклик до дії: запланована зустріч парламентів: https://uineu.org/2024/04/10/zaklyk-do-diyi-zaplanovana-zustrich-parlamentiv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *