Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща не може вирішити “зернове питання”

0
1 місяць ago
Польща не може вирішити "зернове питання"

Польща не може вирішити “зернове питання” з Україною – це має зробити Брюссель

Президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю LRT зазначив, що Польща не може вирішити “зернове питання” -заборони на українську агропродукцію та блокади кордону польськими фермерами. Він висловив думку, що на цю проблему потрібне політичне рішення від Європейського Союзу. Дуда нагадав, що саме Брюссель прийняв рішення про скасування обмежень на імпорт продуктів харчування з України до ЄС.  І це мало наслідки за межами України, включаючи Польщу.

“Ми в основному аграрна країна, і раптом наш ринок затоплено великими об’ємами сільськогосподарської продукції з України, яка, як відомо, є світовим лідером у сфері сільського господарства (…) Це справді проблема для наших фермерів, оскільки українські товари є дешевшими, що призводить до руйнування місцевих ринків. Наш ринок значно менший, ми вдвічі менше України”, – зауважив він.

Президент відзначив, що в Україні промислове сільське господарство контролюють великі компанії з Західної Європи та США. “Якщо подивитися, хто володіє більшістю землі сьогодні, то це не українські компанії”, – підкреслив Дуда. Він пояснив, що польські фермери вклали власні кошти у свої ферми. І вони захищаються від дешевої української сільськогосподарської продукції, оскільки вона для них “дуже шкідлива”.

У той же час він запропонував не сплутувати допомогу поляків українським біженцям і перспективу вступу України до Європейського Союзу, вказавши на політичний аспект цього процесу.”У нас є проблема з експортом української сільськогосподарської продукції, і це, насправді, стає політичним питанням, яке впливає на звичайних людей, на простих польських фермерів”, – зазначив Дуда.

Він підкреслив, що Польща не може вирішити “зернове питання”, оскільки одностороннє обмеження потоку української продукції до Європейського Союзу порушило б правила співтовариства.”Брюссель має знайти рішення, яке також захистить держави-члени ЄС від ситуації, в якій ми перебуваємо сьогодні. Цю проблему необхідно вирішити на політичному рівні”, – підсумував президент Польщі.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Раніше повідомлялось:

Україні складно домовитися з польськими аграріями: https://uineu.org/2024/04/02/chomu-ukrayini-skladno-domovytysya-z-polskymy-agrariyamy/

Протест фермерів обмежив постачання палива Україні: https://uineu.org/2024/04/03/protest-fermeriv-obmezhyv-postachannya-palyva-ukrayini/

Польща не забороняє транзит української агропродукції: https://uineu.org/2024/04/09/polshha-ne-zaboronyaye-tranzyt-ukrayinskoyi-agroprodukcziyi/

Країни ЄС висилають біженців до Польщі: https://uineu.org/2024/04/13/krayiny-yes-vysylayut-bizhencziv-do-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *