Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скільки коштує отримати водійські права в Німеччині у 2024 році

0
1 місяць ago
Скільки коштує отримати водійські права в Німеччині у 2024 роціСкільки коштує отримати водійські права в Німеччині у 2024 році

Скільки коштує отримати водійські права в Німеччині у 2024 році

Скільки коштує отримати водійські права в Німеччині у 2024 році
Скільки коштує отримати водійські права в Німеччині у 2024 році

За даними опитування ADAC 2023 року, 46 відсотків нових водіїв заявили, що витратили на це від 2500 до 3500 євро. Велика різниця в цінах пов’язана з тим, що в Німеччині немає фіксованої ставки. “Ми радимо нашим клієнтам розраховувати до 3500 євро для категорії B, включаючи зовнішні витрати”, – сказав Райнер Зельтвангер, президент Fahrschulverbands deutscher Fahrunternehmen, в інтерв’ю Handelsblatt. Причиною цього, серед іншого, є витрати TÜV, які за останні роки збільшилися. Скільки в кінцевому підсумку коштуватимуть водійські права у 2024 році, залежить від різних факторів. Іноді сюди входить кількість уроків водіння і сума плати за навчання водінню.

Вартість водійських прав у Німеччині у 2024 році: яка їхня ціна?

Як уже згадувалося вище, в автошколах немає тарифного плану. Це означає, що кожна автошкола може встановлювати свої ціни на отримання водійських прав. Однак кожна автошкола повинна встановлювати фіксовані розцінки на пропоновані нею послуги, такі як уроки теорії, уроки водіння та іспити. Ціни мають бути доступними і поважатися.

Усі витрати на отримання водійських прав у Німеччині

Загальна вартість водійських прав у Німеччині у 2024 році складається з таких елементів:

Уроки водіння по 45 хвилин: кількість годин залежить від здібностей і бажання учня вчитися;

 • 12 уроків водіння в особливих умовах (по 45 хвилин): чотири години на трасі, п’ять годин на дорогах федерального та республіканського значення і три години вночі. Вартість тут коливається від 55 до 95 євро залежно від штату та автошколи;
 • Додаткові години водіння по 45 хвилин кожен. Необхідна кількість залежить від особистих навичок і в кінцевому підсумку має вирішальне значення для загальної вартості водійських прав. Тут погодинна оплата часто становить від 55 до 75 євро;
 • Вартість базового курсу: теоретичні заняття та адміністративні витрати (вартість від 350 до 570 євро);
 • Навчальні матеріали: Для іспиту з теорії необхідний онлайн-доступ до тестів і додатків (від 88 до 119 євро).
 • Витрати на теоретичний і практичний іспит (додатково стягуються збори TÜV/Dekra). У середньому вартість іспиту з теорії водіння становить від 50 до 100 євро. Вартість практичного іспиту нині коливається від 150 до 250 євро. Для водійських прав категорії B вартість практичного іспиту з водіння у 2024 році становитиме 130 євро. З 31 січня 2024 року кількість теоретичних і практичних іспитів з водіння збільшилася на одинадцять відсотків у зв’язку з переглядом тарифу на дорожньо-транспортну діяльність (GebOSt);
 • Перевірка зору: за законом вона має коштувати 6,43 євро і пропонується в кожній оптиці;
 • Курс першої допомоги “Негайні рятувальні операції на місці події”: від 50 до 55 євро;
 • Фотографія на права: приблизно 10 євро;
 • Заява на отримання водійських прав у ДІБДР: від 38 до 70 євро.
 • Загальна вартість водійських прав залежить від кількості уроків водіння, автошколи та федеральної землі. За даними ADAC, якщо необхідно повторити уроки або іспити з водіння, водійські права класу B можуть коштувати до 4450 євро.

Скільки разів можна складати іспит?

Кількість іспитів з водіння, які можете скласти, не обмежена. Однак є кілька правил: якщо тест не пройдено, майбутній водій має зачекати щонайменше два тижні, перш ніж повторити спробу.

Якщо вдасться скласти теорію, буде дванадцять місяців на складання практичного іспиту. Якщо не складете іспит протягом зазначеного часу, доведеться перездати теорію. Це передбачає не тільки додаткові зусилля, а й додаткові витрати.

Скільки коштує повторний іспит з теорії?

Якщо не склали теоретичний іспит, доведеться заплатити реєстраційний внесок для складання нового іспиту. На даний момент це 25 євро. Цей збір необхідно платити повторно за кожне перескладання іспиту.

Скільки коштує повторний іспит з практичного водіння?

Адміністративний збір за кожен практичний тест наразі становить 130 євро. У разі наступних спроб також слід додати вартість додаткових уроків водіння, які рекомендуються водіям-початківцям, які не склали іспит.

Скільки коштує МПУ?

Якщо в екзаменатора складається враження, що майбутній водій не придатний до водіння, він може скерувати його на МПУ, тобто медико-психологічне тестування (зазвичай називається ідіотентест). Він перевіряє, чому кожна спроба не вдалася.

Обстеження складається з трьох частин: медичний огляд, співбесіда з психологом-фізкультурником і фітнес-тест. Під час тесту перевіряється, чи буде водій становити загрозу дорожньому руху. MPU коштує від 400 до 800 євро.

Іспит з водіння автомобіля з автоматичною коробкою передач

З 1 квітня 2021 року майбутні водії в Німеччині також можуть отримати водійські права на автомобіль з автоматичною коробкою передач. Багато електричних або гібридних автомобілів не мають “механічної” коробки передач, тому це положення виключено. Раніше люди, які пройшли тест на автомобіль з автоматичною коробкою передач, могли керувати тільки такими автомобілями. Це обмеження було включено в документ про водійські права. З 2021 року змінити його зможе будь-хто, у кого є таке водійське посвідчення. Однак умовою заміни є навчання в автошколі тривалістю щонайменше 10 годин 45 хвилин та 15-хвилинний тест-драйв.

Тут заявник має довести, що він може керувати машиною “безпечно, відповідально та екологічно безпечно”, як це формулює BMVI щодо нових правил. Для всіх інших категорій старі правила залишаються чинними.

Можна скласти іспит з водіння іншими мовами?

ТАК. Теоретична частина іспиту з водіння може складатися різними мовами. Крім німецької, також можна скласти теоретичний іспит з дванадцяти іноземних мов.

До цих мов належать:

 • Англійська
 • Французька
 • Грецька
 • Арабська
 • Італійська
 • Хорватська
 • Польська
 • Португальська
 • Румунська
 • Російська
 • Іспанська
 • Турецька

Чи можна скористатися допомогою перекладача під час практичного іспиту з водіння?

НІ. Практичний іспит проводиться повністю німецькою мовою і без перекладача.

Джерело: novostide.de

Раніше ми писали:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *