Дистанційна робота в Польщі: яка процедура оформлення, обов’язки сторін
Дистанційна робота в Польщі – це цілком можливо. Працівник укладає відповідний договір з роботодавцем. Співробітник працює дистанційно з дому чи будь-якого іншого місця. В той же час роботодавець повинен перевіряти виконання роботи та обов’язків підлеглого, а також умови праці .
Ще з 7 квітня 2023 року вступили в силу нові поправки до Кодексу праці, які регулюють онлайн – роботу в Польщі. Роботодавцям надається двомісячний період для адаптації до нових норм.
Однією з цих інновацій є можливість для працівника обирати повністю віддалену або гібридну (частково з дому, частково в офісі) форму праці не лише під час пандемії, але й у звичайний період. Це передбачає укладення відповідного договору між працівником і роботодавцем, де визначаються умови та місце виконання роботи, включаючи можливість виконання роботи вдома.
Крім того, працівник повинен забезпечити прямий дистанційний зв’язок зі своїм керівництвом під час роботи.
Важливо пам’ятати, що нові правила, що регулюють дистанційну роботу, поширюються на всі види контрактів згідно зі статтею 6734 Трудового Кодексу. Це означає, що вони стосуються як трудових відносин, оформлених у формі трудового договору, так і будь-яких цивільно-правових угод (наприклад, договорів доручення або підряду).
Умови виконання роботи на відстані повинні бути затверджені відповідно до таких правових норм:
- Угода між роботодавцем та профспілкою.
- Положення, що визначаються роботодавцем та узгоджуються з представниками працівників, у випадку відсутності угоди з профспілкою або відсутності самої профспілки в компанії.
- Наказ про виконання роботи на відстані або угода з працівником, якщо немає інших нормативних документів.
- Заява працівника, який має зацікавленість у виконанні роботи на відстані.
https://uineu.org/2024/04/09/ukrayinkam-pedagogam-dopomozhut-praczevlashtuvatysya-v-polshhi/