Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Німеччина просить ППО для України

0
1 місяць ago
Німеччина просить ППО для УкраїниНімеччина просить ППО для України

Німеччина просить ППО для України

Німеччина вже шукає ППО для України в держав Перської затоки. Міністри закордонних справ та оборони Німеччини, Анналена Бербок і Борис Пісторіус направили лист до десятків країн. У листі йдеться про початок глобальної ініціативи з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони для України.

Німеччина просить ППО для України
Німеччина просить ППО для України

Зміст листа став доступний газеті Financial Times, його зміст підтвердив голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба. Лист німецьких міністрів звернутий до членів Альянсу та інших партнерів, які не входять до складу НАТО. Зокрема, зазначається, що це стосується арабських країн Перської затоки.

У листі Бербок та Пісторіус підкреслюють, що Росія спрямовує зусилля на руйнування Одеси та Харкова, розглядаючи їх як “економічні лінії життя” України. Напади на енергетичну інфраструктуру зараз завдають ще більших збитків, ніж минулої зими.

“Ми повинні підтримати Україну від цього смертельного нападу. Ми закликаємо вас перевірити всі ваші системи протиповітряної оборони та розглянути можливість передачі Україні – як цілих систем, так і їх складових – на постійній або тимчасовій основі”, – йдеться у листі.

Анналена Бербок і Борис Пісторіус відзначили, що основний акцент ініціативи Німеччини полягає в забезпеченні України більшою кількістю систем Patriot. Справа у тому, що їх ефективність вже була доведена у боротьбі з російськими балістичними ракетами.

Проте, за інформацією, отриманою від інсайдерів у німецьких урядових кіл, Берлін також розглядає можливість придбання інших систем протиповітряної оборони. Серед них французько-італійські SAMP/T та американо-норвезькі зенітно-ракетні комплекси NASAMS.

У коментарі для Financial Times, міністр закордонних справ України, Дмитро Кулеба, висловив велику вдячність Німеччині за її вирішальну роль у забезпеченні протиповітряної оборони для України. “Крім того, що вони надали власні системи Patriot та ракети, наші німецькі партнери активно працюють над залученням інших країн, які можуть надати допомогу. Ми закликаємо всіх їх відгукнутися на цей заклик Німеччини”, – додав український міністр.

У період з 17 по 19 квітня, Дмитро Кулеба перебуває в Італії для участі в міністерській зустрічі “Групи семи”. На цьому заході планується обговорення можливість надання Україні додаткових батарей систем Patriot та інших систем протиповітряної оборони для захисту від російських загроз.

Вам також буде цікаво:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *