Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Без українців не вдасться зібрати урожай полуниці

0
4 тижні ago
Без українців не вдасться зібрати урожай полуниці

Поляки б’ють на сполох: без українців не вдасться зібрати урожай полуниці. Це може призвести до втрат до 40% врожаю – ягоди просто залишаться на кущах. Фермери Польщі акцентують на тому, що без українських працівників вони не зможуть впоратися зі збором врожаю.

Польські фермери, зокрема ті, хто активно взяли участь у блокуванні кордону протягом декількох останніх місяців, стикаються з серйозною проблемою: цього року вони очікують нестачу робочої сили для збирання врожаю полуниці.

Зростає кількість садів і плантацій, але кількість робочих не збільшується.Без українців не вдасться зібрати урожай полуниці

“Не потрібно бути математиком, щоб усвідомити, як це вплине на ситуацію”, – поділився своїми думками Цезарій Сигоцький, власник агентства з працевлаштування CZARSTON, який працює в цій галузі вже 25 років. Він впевнений, що цього сезону буде нестача робочих для збирання полуниці, і це буде дуже відчутним фактором.

Якщо не буде заморозок або інших небезпечних явищ, то на кущах залишиться 40% врожаю. “Я вас не панікую, а просто попереджаю, виходячи зі своїх спостережень і досвіду”, – додає підприємець. Він також зазначає, що проблема полягає у мобілізації в Україні, де в господарствах працюють українці – або молоді люди, або люди старшого віку, які не є обов’язково мобілізованими.

“Ми вже відчуваємо проблеми, про які говоримо. На жаль, це може стати ще гірше”, – додає пан Цезарій, який передбачав ці проблеми вже на початку повномасштабного конфлікту.

Щодо питання про те, де взяти працівників, підприємець вважає, що заробітчани з Азії чи Африки не вирішать проблему. Без українців не вдасться зібрати урожай полуниці. “Мої спостереження і розмови свідчать, що багатьох з них цікавлять лише відповідні документи та можливість поїхати до Західної Європи”, – підсумовує він.

“Якщо ми не матимемо доступу до працівників з України, наша економіка, сільське господарство та промисловість зіткнуться з серйозними труднощами.”

Як ставляться поляки до працівників – українців: https://uineu.org/2024/04/12/yak-stavlyatsya-polyaky-do-praczivnykiv-ukrayincziv/

Країни ЄС висилають біженців до Польщі: https://uineu.org/2024/04/13/krayiny-yes-vysylayut-bizhencziv-do-polshhi/

Соціальна пенсія у Польщі: хто отримає: https://uineu.org/2024/04/19/soczialna-pensiya-u-polshhi-hto-otrymaye/

Дистанційна робота в Польщі: https://uineu.org/2024/04/19/dystanczijna-robota-v-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *