Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Чи збільшиться борг ЄС залежить від Німеччини

0
4 тижні ago
Чи збільшиться борг ЄС залежить від НімеччиниЧи збільшиться борг ЄС залежить від Німеччини

Чи збільшиться борг ЄС

залежить від Німеччини

Іспанія вважає, що Німеччина може знайти спосіб підтримати збільшення боргу ЄС. Міністр економіки Іспанії, Карлос Куерпо, висловив переконання, що Європейський союз може знайти спосіб збільшити свій борг.  Це має бути прийнятно для Конституційного суду Німеччини, за умови, що існує достатня політична воля.

Чи збільшиться борг ЄС залежить від Німеччини
Чи збільшиться борг ЄС залежить від Німеччини 

Міністр стверджує, що в ЄС нагромадилось багато інвестиційних проектів. Це наприклад енергетичний перехід до цифрової стратегії і оборони, який національні бюджети країн-членів не зможуть фінансувати. Одже настала пора розпочати дискусії щодо збільшення спільних боргових зобов’язань.

Проте такі обговорення зіштовхуються з опозицією від тих, хто традиційно підтримує обмеження бюджетних витрат в Європейському Союзі. Таким чиновником є міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер. Однією з найбільших перепон для будь-якої нової програми запозичень є Конституційний суд ФРН. Справа у тому, що він має схильність до більш строгого тлумачення правових обмежень. Це стосується і державних запозичень.

Минулорічне рішення суду скасувало плани урядової коаліції та змусило канцлера Олафа Шольца бути обережним. Будь-які нововведеня у бюджеті можуть привернути увагу суддів, і це треба контролювати. Куерпо  взяв участь у виробленні нових фіскальних правил для країн єврозони у переговорах з Лінднером на початку цього року. Він підкреслив, що політики мають домовитися про розширення спільного випуску боргових зобов’язань на рівні ЄС. Тоді можна створити структуру, яка буде прийнятна для Конституційного суду ФРН.

“Якщо є воля, то буде і законний шлях. Нові інвестиційні потреби нагромаджуються, і ми маємо реагувати на них”, – зауважив міністр. На минулому тижні Лінднер заявив, що ЄС не має фінансувати нові програми, поки країни-члени не вирішать свої фінансові проблеми. Його слова передували заяві Франції про її великий дефіцит. Були і прогнози італійського уряду, які передбачають зростання боргу в наступні роки.

Раніше співголова Соціал-демократичної партії Німеччини Ларс Клінгбайль заявив, що Берліну, можливо, доведеться послабити обмеження щодо боргів. Це збереже оборонні витрати на рівні, вищому за цільовий показник НАТО у 2% від ВВП у найближчі роки. Тим часом, канцлер Олаф Шольц висловив готовність обговорити реформування бюджетних правил країни, які обмежують розмір її запозичень.

Джерело даних: eurointegration.com.ua

Вам також буде цікаво:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *