Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Чим загрожує нелегальне працевлаштування українцям

0
4 тижні ago
Чим загрожує нелегальне працевлаштування українцям

У Польщі проживає декілька мільйонів українців, багато з яких прибули до країни перед початком війни, шукаючи можливостей для заробітку. Протягом конфлікту багато з них змінили тимчасову або сезонну роботу на постійне місце зайнятості в Польщі, не плануючи повертатися на батьківщину. Однак деякі продовжують працювати нелегально. Чим загрожує нелегальне працевлаштування українцям? Вони ризикують отримати штрафи, їх можуть депортувати з країни  та не заплатити за виконану роботу.  Польська національна інспекція праці регулярно перевіряє фірми, щоб виявити таких осіб та їхніх роботодавців.

Міграційна платформа EWL повідомляє, що найбільше нелегальних працівників зустрічається у будівельній галузі, часто через посередництво українських компаній, які беруть комісію за надання вакансій. Проте без укладання трудових договорів це складно назвати офіційним працевлаштуванням. Часто такі роботодавці уникають виплати зарплати та загрожують міграційною службою на будь-які скарги.

У 2023 році інспекції отримали понад 3000 скарг від українців, яких обманули та не виплатили за роботу. Згідно зі статистикою, майже кожен четвертий будівельник працює нелегально в Польщі.

Яка робота у Польщі вважається незаконною:

  • коли робітник не має діючої візи або іншого документи легального перебування у країні (зелена карта або карта побиту);
  • наявність лише туристичної візи, яка не передбачає можливість працевлаштуватися;
  • відсутній документ, який дозволяє працювати в Польщі;
  • робітник працює на іншій посаді та має інші обов’язки ніж ті, які були вказані в документах;
  • між роботодавцем і працівником не було укладеного трудового або цивільно-правового договору.
Чим загрожує нелегальне працевлаштування українцям?

За неофіційне працевлаштування в Польщі штраф для робітника складає від 20 до 5 000 злотих, вимога покинути країну (депортація) та заборона на в’їзд у всі країни Шенгенської зони на термін від 1 до 3 років.

Що загрожує роботодавцю у разі виявлення нелегально влаштованих працівників?

Для роботодавця,  який бере на роботу іноземця без оформлення, штраф становить від 1000 до 30 000 злотих. Якщо роботодавець навмисно вводить в оману робітника Чим загрожує нелегальне працевлаштування українцям, змушуючи його виконувати роботу нелегально, він підлягає штрафу від 3000 до 30 000 злотих.

Щоб уникнути цих проблем, найбільш простий шлях – працювати офіційно та платити податки. Таким чином, ви отримаєте всі права, які мають польські працівники, незалежно від громадянства. Ринок праці в Польщі є досить доступним, а для отримання дозволу на роботу потрібно лише мати статус тимчасового захисту та укласти трудовий договір з роботодавцем.

Як ставляться поляки до працівників – українців: https://uineu.org/2024/04/12/yak-stavlyatsya-polyaky-do-praczivnykiv-ukrayincziv/

Країни ЄС висилають біженців до Польщі: https://uineu.org/2024/04/13/krayiny-yes-vysylayut-bizhencziv-do-polshhi/

Афера українців у Польщі на $150 000: https://uineu.org/2024/04/10/afera-ukrayincziv-u-polshhi-na-150-000/

Скільки потрібно заробляти в Польщі: https://uineu.org/2024/04/09/skilky-potribno-zaroblyaty-v-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *