Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Наслідки публікації списку покупців українського зерна

0
4 тижні ago
Наслідки публікації списку покупців українського зерна

Наслідки публікації списку покупців українського зерна: яка ситуація.

Президент Зернової палати Польщі виступила проти опублікування списку покупців українського зерна, який може завдати шкоди трейдерам, виробникам і фермерам. Моніка Пьонтковська заявила про це, вказавши, що такий список викликає емоції в галузі та серед споживачів щодо якості українського зерна та продукції загалом. Про це повідомляє Farmer.pl.

Польща проводить переговори про торгівлю агропродовольчими товарами з Україною на рівні ЄС і національному рівні. Пьонтковська підкреслила важливість будування відносин з Україною, особливо у контексті можливого приєднання України до Європейського Союзу.

Вона висловила обурення стосовно публікації зернового списку. Адже він містить інформацію про імпортерів зерна з України і це завдає серйозної шкоди торговим компаніям, виробникам та фермерам. Пьонтковська підкреслила, що цей список ніколи не був достовірно опублікований і його склад не було точно визначено.

Раніше зазначалося, Анна Гембіцька, колишній міністр в уряді М. Моравецького, піддалася тиску громадської думки в Польщі й оприлюднила список польських компаній-імпортерів українського зерна.Протягом кількох місяців на веб-сайті міністерства був доступний перелік імпортерів зерна з України. В громадській думці цей перелік розглядався як список суб’єктів, які ввозили так зване технічне зерно. Наслідки публікації списку покупців українського зерна були вкрай негативними для багатьох компаній.

Міністр Сєкєрський зазначав, що він “не має можливості скасувати рішення, що було прийняте його попередницею – міністром Анною Гембіцькою”. Гембіцька не передбачила можливих негативних наслідків такої дії. З моменту публікації списку міністерство сільського господарства та розвитку села отримувало багато скарг і вимог щодо виправлень та судових позовів. Це підтверджує неправомірність та безвідповідальність рішення оприлюднити список. Тому він вирішив видалити цей список із сайту міністерства.

Міністр вибачився перед усіма підприємствами зі списку за збитки та проблеми, які вони зазнали через оприлюднення цього списку.

Можна прочитати про:

Польща не може вирішити “зернове питання”: https://uineu.org/2024/04/18/polshha-ne-mozhe-vyrishyty-zernove-pytannya/

Обхід санкцій: торгівля Польщі з РФ: https://uineu.org/2024/04/11/obhid-sankczij-torgivlya-polshhi-z-rf/

Скорочення товарообігу між Польщею та Україною: https://uineu.org/2024/04/17/skorochennya-tovaroobigu-mizh-polshheyu-ta-ukrayinoyu/

Прискорення руху на кордоні: Польща і Україна: https://uineu.org/2024/04/18/pryskorennya-ruhu-na-kordoni-polshha-i-ukrayina/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *