Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Неформальний саміт Європейської ради: безпека України

0
4 тижні ago
Неформальний саміт Європейської ради: безпека України

Неформальний саміт Європейської ради: безпека України – одне з ключових питань

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після неформального саміту Європейської ради висловив думку, що найближчі тижні можуть мати вирішальне значення для подальшої долі війни в Україні. Він зауважив, що у висновках саміту є положення, яке зобов’язує ЄС вжити заходів для забезпечення безпеки українського неба, про що повідомляє РАР.

Неформальний саміт Європейської ради: Туск підкреслив, що безпека України – тема, що стала ключовою. Президент Зеленський відзначив необхідність термінового постачання Україні систем, які б змогли протистояти ракетам та безпілотникам Росії. За його словами, Німеччина передає Україні ще один комплект батарей Patriot і закликає інші країни, які мають такі можливості, приєднатися до цього зусилля.

Однак Туск підкреслив, що Польща не може відділити батареї Patriot. “Нам не вистачає таких можливостей, щоб поділитися. Це не очікується від Польщі, яка знаходиться на передовій”, – заявив він, наголошуючи на необхідності захисту свого неба в умовах загрози ракетами з боку Росії.

Туск зазначив, що результати саміту включають положення, яке зобов’язує ЄС діяти для забезпечення безпеки українського неба. “Ми виразили спільний намір, щоб Європа взяла на себе частину відповідальності за захист неба над Україною”, – сказав він. Прем’єр-міністр наголосив на тому, що ситуація на фронті в Україні є критичною, і найближчі тижні можуть вирішити майбутнє війни.

“Ми чекаємо рішення від американців про 60 мільярдів доларів для України. Це має вирішитися протягом двох днів, але поки що є сумніви”, – зауважив він.

Прем’єр також звернувся до польських аграріїв із закликом не блокувати пункти пропуску на українсько-польському кордоні. “Ми не можемо поглиблювати цю ситуацію. Наразі ми не можемо дозволити собі блокувати Україну на наших переходах. Цього просто не може бути”, – закликав глава уряду Польщі. Туск вважає, що поляки зараз не зацікавлені в послабленні України, тому він сподівається, що аграрії відмовляться від такого формату протесту.

Польща цього року виділяє понад 215 мільйонів доларів (близько 850 мільйонів злотих) для військової оперативної групи “Підляшшя”, яка обороняє східний кордон країни.

Евакуація у Щецині через знайдену авіабомбу: https://uineu.org/2024/04/19/evakuacziya-u-shheczyni-cherez-znajdenu-aviabombu/

Громадянин Польщі працював агентом РФ: https://uineu.org/2024/04/18/gromadyanyn-polshhi-praczyuvav-agentom-rf/

Прискорення руху на кордоні: Польща і Україна: https://uineu.org/2024/04/18/pryskorennya-ruhu-na-kordoni-polshha-i-ukrayina/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *