Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польські підприємці закликають фермерів розблокувати кордон

0
4 тижні ago
Польські підприємці закликають фермерів розблокувати кордон
Польські підприємці закликають фермерів розблокувати кордон: яка ситуація у бізнесі

Зустріч в Любліні між підприємцями та фермерами привернула увагу до проблеми втрати ринку, на якому вони діяли протягом багатьох років. Польські підприємці закликають фермерів розблокувати кордон. “Це болюче, оскільки ми втрачаємо не лише фінансову стабільність, а й довгострокові партнерства”, – пояснює Яцек Корженєвський, один із підприємців, у інтерв’ю WP.

Люблінський воєвода зазначив, що отримав численні листи від підприємців, які опинилися на межі банкрутства через тривалу блокаду кордону. Це не лише логістика та транспортні компанії. Це і пов’язані з ними інфраструктурні підприємства, які також постраждали від цієї ситуації. Яцек Корженєвський, віце-президент Асоціації розвитку експорту та розвитку логістики Kresy, вказує на різні сектори такі як агентства, митні склади, пункти обміну валюти та сервісні станції, які також відчули наслідки блокади.

“Неможливо, щоб одна соціальна група досягала своїх цілей за рахунок інших підприємців, робочих місць та наших компаній,” заявляє Яцек Корженєвський у своєму інтерв’ю WP. Він також є президентом компанії, яка спеціалізується на ланцюжках поставок товарів між Польщею та Україною. За період блокування кордону оборот його компанії зменшився приблизно на 60%. Наразі там працює 80 осіб, але ця кількість може скоротитися, якщо ситуація не полегшиться.

У понеділок мер Дорогуська, що розташована поруч з польсько-українським кордоном, провів зустріч з підприємцями щодо блокади кордону.Польські підприємці закликають фермерів розблокувати кордон

Представники бізнесу висловили свої погляди. “Через блокаду прикордонних переходів польські експортери та імпортери втрачають можливості на українському ринку збуту. Дорога з Хелма до Луцька в Україні складає 250 кілометрів, але вантаж доводиться перевозити через Румунію або Угорщину, що призводить до значного зростання витрат,” пояснює Корженєвський.

У зв’язку з збройним конфліктом, Україна втратила доступ до будь-якого морського порту. “Ми тут, на сході, сподівалися, що зможемо відправляти транзитні товари з Китаю в Україну через порти, аналогічні польським. Проте наші клієнти зараз перенаправляють ці товари через румунські порти, а потім в Україну,” – додає Корженєвський.

Підприємці, присутні на зустрічі у Дорогуську, звернулися до міського голови та воєводи з проханням не допускати того, щоб прикордонний перехід став місцем для проведення демонстрацій. “ЗМІ фокусуються на проблемах фермерів, але про нас мовчать. Це не лише питання підприємців, а й сотень робочих місць,” – підкреслює Корженєвський.

“Ми не можемо продовжувати нормальну економічну діяльність. Як одна група може призвести до банкрутства іншу? Ми опинилися в критичному стані. Як довго ця блокада може тривати?” – запитує Маріуш Шаруга, комерційний директор логістичної компанії з Хелма.

“Ми уклали комерційні угоди з виробниками птиці в Польщі, але через блокаду не змогли їх виконати. Очікуємо штрафи за порушення угод,” – додає В.П.Шаруга. “Це може призвести до того, що спочатку ми відправимо працівників у неоплачувану відпустку, а потім розпочнемо звільнення.

Які зміни чекають біженців з 1 липня: https://uineu.org/2024/04/17/yaki-zminy-chekayut-bizhencziv-z-1-lypnya/

Скорочення товарообігу між Польщею та Україною: https://uineu.org/2024/04/17/skorochennya-tovaroobigu-mizh-polshheyu-ta-ukrayinoyu/

«Укрпошта» в Польщі: які нововведення: https://uineu.org/2024/04/17/ukrposhta-v-polshhi-yaki-novovvedennya/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *