Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скільки заробляють водії у Польщі?

0
4 тижні ago
Скільки заробляють водії у Польщі?

Скільки заробляють водії у Польщі? Про що говорять результати опитування.

Хоча зазвичай не прийнято втручатися у чужі фінансові справи, Польський інститут автомобільного транспорту провів аналіз і довідався: скільки заробляють водії комерційного транспорту у Польщі минулого року.

Експерти з цієї установи, яку скорочено називають PITD, використали реальні дані з опитувань водіїв. У дослідженні були враховані відповіді 800 респондентів, з яких 90% складали водії вантажних автомобілів, а решта 10% — водії автобусів та спецтехніки.

Результати опитування:

Виявилося, що середня місячна заробітна плата становить 8000 злотих, що приблизно дорівнює 77,7 тис. грн. Це майже на 4% більше, ніж у 2022 році. Одна третина опитаних водіїв отримувала більше 9000 злотих на місяць (87,3 тис. грн), але це стосувалося переважно тих, хто працює на міжнародних маршрутах.

Загалом, темпи зростання зарплат професійних водіїв сповільнилися. Однак 45% водіїв повідомили про збільшення своїх доходів у порівнянні з 2022 роком, в той час як лише 12% зазнали зменшення — це вдвічі більше, ніж у попередньому дослідженні.

Слід відзначити, що існує значна різниця в заробітній платі водіїв в залежності від вікової категорії. Аналіз показує, що найвищі доходи мають водії віком від 18 до 25 років і від 31 до 40 років. Найнижчі показники заробітної плати спостерігаються серед людей віком від 41 до 50 років і старших за 50 років.

“Наше дослідження свідчить, що кількість жінок в професії водіїв поступово зростає. Цього року 19% респондентів були жінками. На порівняння, рік тому їх було лише 2%. Це дуже позитивна тенденція для індустрії TSL, і ми дуже цьому раді. Проте на ринку праці водіїв ще багато аспектів, які потребують уваги”, — розповідає президент Польського інституту автомобільного транспорту, Юстина Свєбода.

Ставлення водіїв до своєї роботи

Водії залишаються на своєму робочому місці не лише через високу зарплату, але й через можливість відкривати для себе нові місця та знайомитися з новими людьми. Згідно з дослідженням, тільки на другому місці залишається зарплата. Однак відсоток задоволених своєю роботою водіїв зменшується з кожним роком, що є тривожним сигналом для індустрії TSL.

Водії виявляють недолюбов до своєї роботи через віддаленість від близьких, нестачу місць для паркування, погані санітарні умови та ризики на дорозі. Один із тривожних симптомів — стрес, який став першою причиною незадоволеності водіїв, що раніше було менш розповсюдженим.

Отже, скільки заробляють водії у Польщі?Скільки заробляють водії у Польщі? Середня заробітна плата за роботу з понеділка по п’ятницю, з вихідними у суботу та неділю, становить 7000 злотих (67,7 тис. грн), за системою 2/1 — 8700 злотих (84,4 тис. грн), а за системою 4/1 — 9250 злотих (89,7 тис. грн). Водії в сфері бюджетного транспорту та місцевого перевезення отримують від 5500 до 6000 злотих (48 521 – 58 223 грн).

Раніше повідомлялось про:

Зміни проживання біженців у Польщі: https://uineu.org/2024/04/03/zminy-prozhyvannya-bizhencziv-u-polshhi/
Як українцю відкрити ФОП у Польщі?: https://uineu.org/2024/04/04/yak-ukrayinczyu-vidkryty-fop-u-polshhi/
Скорочення водіїв: як отримати польські права: https://uineu.org/2024/04/11/skorochennya-vodiyiv-yak-otrymaty-polski-prava/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *