Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як українцям купити житло у Польщі?

0
4 тижні ago
Як українцям купити житло у Польщі

Як українцям купити житло у Польщі? Вигоди та корисні поради

Українці лідери серед іноземних покупців житла в Польщі. Протягом останніх п’яти років їх активність на ринку нерухомості цієї країни постійно зростає. Адекватні ціни та сприятливі умови іпотеки роблять польський ринок привабливим для українців. Однак успішна покупка квартири чи будинку вимагає уважного вивчення кількох особливостей процесу.

Основна перевага –  доступна вартість нерухомості та вигідні умови іпотеки. Перший внесок може бути лише 20% вартості, а потім щомісяця потрібно платити суму, яка рідко перевищує вартість оренди квартири.

Проте успішна покупка житла в Польщі передбачає не лише фінансову підготовку. Важливо також ретельно вивчити законодавство, умови банківських угод та зберегти всі необхідні документи.

Переваги покупки:

  • придбати нерухомість у цій країні може фізична і юридична особа-іноземець. Це дає можливість розширити бізнес за кордоном, починаючи з власної нерухомості.
  • інвестування в нерухомість у Польщі є набагато безпечнішим, ніж в Україні. Тут майже немає випадків, коли забудовник збанкрутував і не виконав свої зобов’язання перед покупцями. Законодавство гарантує захист інтересів покупців та інвесторів, що робить ринок нерухомості стабільним.

Крім того, влада Польщі дбає про захист прав не лише своїх громадян, а й іноземних інвесторів, зокрема за допомогою спеціального законодавства щодо купівлі нерухомості іноземцями – закон  “Про купівлю нерухомості іноземцями”.Як українцям купити житло у Польщі

Як українцям купити житло у Польщі: що потрібно знати

  1. Спочатку визначитися, в якому саме місті Польщі ви хочете придбати нерухомість, оскільки вартість житла значно відрізняється в залежності від регіону.
  2. краще звернутися до консультанта, який допоможе зрозуміти всі тонкощі покупки нерухомості в Польщі, з якими можуть зіткнутися іноземці;
  3. визначити, чи плануєте ви купувати житло за готівку чи в іпотеку. Найпростіше придбати житло за готівку, оскільки для цього не потрібні додаткові документи. Іпотеку можуть надати лише тим іноземцям, які працюють офіційно в Польщі і мають карту побиту, а також мають власний внесок від 10% до 20% вартості житла.
  4. вибір між первинним та вторинним ринками, обидва варіанти мають свої переваги й недоліки. Придбання готової нерухомості на вторинному ринку може забезпечити швидкий результат, але тут доведеться сплатити податок за збагачення, що становить 2% від вартості покупки. А на первинному ринку іпотеку треба буде сплачувати навіть до того, як ви заселитеся у нове житло.

Також потрібно врахувати витрати на ремонт – приблизно ще 1500 злотих ща кожен квадратний метр житлової площі.

При виборі новобудови важливо звернути увагу на озеленення території та соціальної інфраструктури навколо будинку. Це наявність дитячих майданчиків, парковок і т. д. Плата за утримання приміщення (czynsz) буде вищою при кращому благоустрої.

Як українцям купити житло у ПольщіІпотека на житло у Польщі: який банк обрати

Щодо вибору банку для іпотеки, краще спочатку звернутися до фінансового консультанта, який має досвід роботи з іноземними клієнтами. Він допоможе підібрати банк, що найбільш підходить конкретно для вас і зібрати всі необхідні документи.

Щодо банків, то немає конкретного “найкращого”. Вони досить лояльні до надання іпотек, але мають свої власні вимоги до іноземних клієнтів, які можуть часто змінюватися.

Наприклад, для деяких банків достатньо мати трудовий договір (umowa o pracę) або договір професійного замовлення (umowa zlecenia), тоді як для інших потрібна карта тимчасового, постійного місця проживання або карта резидента.

Перший внесок також може варіюватися в різних банках, але він зазвичай становить від 10% до 20% вартості.

Однак, якщо у вас є на руках 10%, то варто подати заявку на іпотеку. Хоча кількість банків, які погоджуються на такий мінімальний внесок, обмежена, вимоги до отримання іпотеки постійно змінюються, а вартість нерухомості в Польщі продовжує зростати.

Соціальна пенсія у Польщі: хто отримає: https://uineu.org/2024/04/19/soczialna-pensiya-u-polshhi-hto-
otrymaye/
Дистанційна робота в Польщі: https://uineu.org/2024/04/19/dystanczijna-robota-v-polshhi/
Громадянин Польщі працював агентом РФ: https://uineu.org/2024/04/18/gromadyanyn-polshhi-praczyuvav-agentom-rf/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *