Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

800 злотих щомісяця у Польщі: як отримати

0
4 тижні ago
800 злотих щомісяця у Польщі: як отримати

800 злотих щомісяця у Польщі: українці можуть отримати фінансову допомогу на своїх дітей.

Ця програма продовжує своє існування і у 2024 році, забезпечуючи щомісячні виплати у розмірі 800 злотих на кожного неповнолітнього. Це приблизно 8 тисяч гривень за поточним курсом.

За даними порталу Новини.LIVE, програма “800+” доступна для українських біженців із тимчасовим статусом захисту. Новий етап програми розпочався з червня 2024 року і триватиме до 31 травня 2025 року. Це означає, що заявники повинні знову подати заяву, якщо бажають продовжити отримання допомоги.

Прийом заявок розпочався 1 лютого, і батьки або опікуни мають час до кінця квітня, щоб подати свою заяву до Загальнонаціонального фонду соціального страхування (ZUS). Таким чином, фінансова підтримка буде забезпечена без перерви для цієї категорії громадян.

Отже, якщо заявку подано у травні, кошти будуть перераховані до 31 липня разом із компенсацією за червень. Якщо подано у червні, гроші перерахують на рахунок до кінця серпня, а компенсацію за червень отримають у поточному місяці. Звертатися за допомогою можна лише в електронному вигляді, подаючи запит через:

  • PUE ZUS або мобільний додаток mZUS;
  • портал Emp@tia;
  • електронний банкінг.

Ті, хто подасть заявку після 30 червня, отримають виплати лише з місяця подачі документів. Однак батьки новонароджених можуть подати заявки протягом трьох місяців після народження дитини для отримання повної допомоги. Наразі 800 злотих надаються батькам дітей до 18 років, незалежно від рівня доходу родини.

800 злотих щомісяця у Польщі: як отриматиВнесення змін у програму “800+” у 2024 році

Польський уряд розглядає можливість встановлення нових умов для отримання фінансової допомоги українським біженцям. Щоб отримати 800 злотих щомісяця у Польщі, обов’язково діти повинні відвідувати  школу або дитсадок. Зміни до закону про допомогу українським громадянам міститимуть відповідні положення.

Автори ініціативи пояснюють, що метою запропонованих змін є зв’язування права на отримання допомоги “800+” для українських біженців з фактом виконання шкільних обов’язків дітьми. Детальніші формулювання нових вимог та терміни їх впровадження будуть оголошені після проведення публічних обговорень законопроєкту.

Також слід зазначити, що восени 2024 року у Польщі планується впровадити нову грошову допомогу, спрямовану на підтримку сімей з дітьми. Крім того, у 2024 році країни Європи продовжують надавати фінансову підтримку українським переселенцям, які знаходять притулок в їхніх межах. Найбільша кількість українців перебуває у п’яти країнах: Німеччині, Франції, Італії, Польщі та Чехії.

Зміни проживання біженців у Польщі: https://uineu.org/2024/04/03/zminy-prozhyvannya-bizhencziv-u-polshhi/
Як українцю відкрити ФОП у Польщі?: https://uineu.org/2024/04/04/yak-ukrayinczyu-vidkryty-fop-u-polshhi/
Допомога «забутим жертвам» російської агресії: https://uineu.org/2024/04/05/dopomoga-polshhi-zabutym-zhertvam-rosijskoyi-agresiyi/
Шкільна освіта у Польщі: які нововведення: https://uineu.org/2024/04/05/shkilna-osvita-u-polshhi-yaki-novovvedennya/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *