Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Консульські установи припинили надавати послуги чоловікам

0
4 тижні ago
Консульські установи припинили надавати послуги чоловікам

Консульські установи припинили надавати послуги чоловікам. Це пов’язано з новим законом про мобілізацію в Україні

З початку 23 квітня 2024 року консульські установи України припинили надавати послуги чоловікам віком від 18 до 60 років. Їхньою єдиною можливістю зараз є отримання довідки для повернення в Україну. Це тимчасова міра, пов’язана із прийняттям нового закону про мобілізацію Верховною Радою.

Міністерство закордонних справ зазначило, що зміни у роботі консульських установ пов’язані з необхідністю адаптації інформаційних систем до нового законодавства. Ці обмеження стосуються лише громадян України чоловічої статі у віці від 18 до 60 років після 23 квітня.

МЗС пояснило, що це зроблено через можливе перевищення часу розгляду їхніх заяв до набуття чинності законом про мобілізацію. Проте ці обмеження не торкнуться інших категорій українських громадян. Після набуття чинності закону про мобілізацію 18 травня 2024 року надання консульських послуг для цієї категорії громадян буде відновлено.

Міністерство закордонних справ України підкреслює, що перебування чоловіка за кордоном не відірвано від його обов’язків перед Батьківщиною. Дмитро Кулеба підкреслив, що захист прав та інтересів громадян України у світі є одним з основних пріоритетів МЗС. Однак він також відзначив, що обов’язки перед державою залишаються невід’ємною частиною цього контексту.Консульські установи припинили надавати послуги чоловікам

У контексті воєнного стану, захист Батьківщини від потенційних загроз є найважливішим завданням. Кулеба підкреслив, що ситуація, де чоловік показує свою відданість державі у трудні часи, а потім вимагає від неї пільг, є неприйнятною. Відзначивши необхідність оновлення даних в ТЦК він застеріг, що перебування за кордоном не звільняє громадянина від його обов’язків перед державою. Тому він доручив провести заходи для відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку, як у межах країни, так і за її межами.

Міністр МЗС анонсував, що незабаром буде надано роз’яснення щодо порядку отримання консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку у закордонних дипломатичних установах, дотримуючись при цьому законодавства.

Раніше повідомлялось про:
Скільки потрібно заробляти в Польщі: https://uineu.org/2024/04/09/skilky-potribno-zaroblyaty-v-polshhi/
Більше для біженців ніж для поляків: https://uineu.org/2024/04/09/bilshe-dlya-bizhencziv-nizh-dlya-polyakiv/
Проект “Павутина”: захист Польщі від російських ракет: https://uineu.org/2024/04/10/proekt-pavutyna-zahyst-polshhi-vid-rosijskyh-raket/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *