Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польська залізниця виходить на український ринок

0
4 тижні ago
Польська залізниця виходить на український ринок

Польська залізниця виходить на український ринок: планують встановлення прикордонних терміналів

Польська компанія PKP Cargo, яка є дочірньою структурою PKP (Польських Державних Залізниць), готується до введення на український ринок, повідомив голова правління Алан Бероуд у співбесіді з виданням Puls Biznesu.
Польська залізниця виходить на український ринок

“Польська залізниця виходить на український ринок: ми маємо намір подати заявку на укладення контрактів щодо експлуатації перевантажувальних прикордонних терміналів. Їх планують будувати в Україні американські інвестори.  Адже головним завданням є збереження та подальший розвиток вантажних перевезень як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Крім того, необхідно прискорити підготовку пасажирської компанії до функціонування в умовах лібералізованого ринку”- зазначив він.

PKP Cargo має намір здійснювати перевезення різноманітних вантажів, оскільки для цього їх не потрібно купувати ширококолійні локомотиви та вагони. Американські та європейські інвестори планують побудувати колію стандартної європейської ширини до Львова, а після цього – до інших міст, включаючи Одесу.

“У нас є багато ідей щодо розвитку PKP Cargo за межами Польщі. Павел Лісевич, який є членом правління PKP, має значний міжнародний досвід і може підтримати компанію в здійсненні її міжнародних амбіцій”, – додав Алан Бероуд.

Відомо що ще з червня 2023 року “Укрзалізниця” розглядає можливість придбання або оренди локомотивів для експлуатації в Польщі. Подальше планування включає у себе пояснення мотивів компанії для присутності в Польщі через створення дочірнього підприємства і стратегії конкуренції з місцевими перевізниками.

“Укрзалізниця” посилює свою присутність у Польщі, розширюючи діяльність компанії у цій країні. Якщо раніше залізничний оператор мав лише представництво в Варшаві, то зареєстрував у червні 2023 року власну дочірню компанію – UZ Cargo Poland. Наразі ця компанія працює в якості організатора перевезень, але має плани розвиватися в повноцінного залізничного перевізника не лише в Польщі, а й у Румунії.

Представництво “Укрзалізниці” виконує декілька функцій у Польщі:

  • організація та проведення зустрічей з польськими компаніями та органами влади;Польська залізниця виходить на український ринок
  • сприяння безперервному перетину кордону українськими товарами;
  • координація руху пасажирських та вантажних поїздів;
  • запускання нових маршрутів та взаємодія з приватними перевізниками у Польщі;
  • вирішення операційних питань, пов’язаних з перетином кордону українськими вагонами та локомотивами;

Незважаючи на ці зусилля, поки що польська сторона не надала дозвіл на постійний рух пасажирських вагонів широкого профілю.

Польща блокує українську продукцію: https://uineu.org/2024/04/10/polshha-blokuye-ukrayinsku-produkcziyu/

Скорочення водіїв: як отримати польські права: https://uineu.org/2024/04/11/skorochennya-vodiyiv-yak-otrymaty-polski-prava/

Скорочення товарообігу між Польщею та Україною: https://uineu.org/2024/04/17/skorochennya-tovaroobigu-mizh-polshheyu-ta-ukrayinoyu/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *