Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Відмова Польщі передати ППО Patriot Україні

0
4 тижні ago
Відмова Польщі передати ППО Patriot Україні

Відмова Польщі передати ППО Patriot Україні: в чому причина

В чому відмова Польщі передати системи ППО Patriot Україні? Сікорський пояснив, що все через обмежену кількість власних батарей. Замість цього країни Західної Європи могли б забезпечити допомогу у захисті українського неба.

Згідно зі словами міністра закордонних справ Польщі, Радослава Сікорського, Польща сама є мішенню для ракетних атак з боку Росії. Тому не може розширити свої можливості ППО для України. “Польща стоїть на передовій, і ми регулярно зазнаємо атак з боку Росії. Одна із цих ракет впала неподалік від мого будинку минулого року”, – зазначив він.

Відмова Польщі передати ППО Patriot Україні
ППО Patriot

Сікорський пояснив, що у Польщі наразі є лише дві системи Patriot, які покривають територію військових тренувальних центрів. Він вважає, що системи ППО, розташовані в інших країнах Західної Європи, були б більш корисні в контексті поточної ситуації в Україні.

Міністр закордонних справ Польщі закликав країни ЄС робити все можливе для переконання Владіміра Путіна, що війна в Україні є помилкою. Він також підкреслив необхідність більших витрат на допомогу та оборону, що сприятиме перемозі України.

Президент Польщі пояснив, що наразі Польща не має систем Patriot, оскільки їх розгорнула армія США. Тому він підкреслив, що Польща не має можливості передати їх Україні. Дуда також наголосив, що саме в Польщу приземлилася ракета з Росії, що демонструє необхідність захищати свої території.

Раніше було заявлено, що українська влада зверталася до своїх партнерів з проханням надати системи протиповітряної оборони, зокрема комплекси Patriot. Проте деякі країни з причин обмежених можливостей не можуть задовольнити цей запит.

Зараз Польща не може передати Україні ППО типу Patriot з різних причин.

Про це під час пресконференції після саміту Тримор’я повідомив президент Республіки Польща Анджей Дуда. Він заявив, що системи Patriot, розташовані в Польщі, належать США. Він також зазначив, що у Польщі наразі встановлюють ці системи, але їх розгорнула армія США та британські збройні сили, і ці системи не є Patriot.

“Ми, як Польща, нині не можемо передати нічого, навіть якщо ми б хотіли. Є батареї Patriot, розгорнуті в Польщі, але це робота армії США. Ми також маємо інші системи, розгорнуті британськими силами, які не є системами Patriot”, – пояснив Дуда. Також наголосив, що саме в Польщі російська ракета завдала шкоди, що підкреслює необхідність захисту території.  Польща не є оператором систем Patriot, які зараз захищають країну.

Дуда також зазначив, що під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським обговорювалася можливість передачі Україні ракет з радянських запасів Польщі для зміцнення протиповітряної оборони. Він обіцяв обговорити це питання з міністром оборони після повернення до Варшави.

Польща прагне посилити східний кордон: https://uineu.org/2024/04/08/polshha-pragne-posylyty- shidnyj-kordon/
Українці допомагають перевозити нелегалів в Польщу: https://uineu.org/2024/04/08/ukrayinczi-dopomagayut-perevozyty-nelegaliv-v-polshhu/
Відношення поляків до українських біженців: https://uineu.org/2024/04/09/vidnoshennya-polyakiv-do-ukrayinskyh-bizhencziv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *