Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українці активно купують житло у Польщі

0
4 тижні ago
Українці активно купують житло у Польщі

Іноземні громадяни активно інвестують у нерухомість в Польщі, а особливо це стосується двох націй, які вибиваються в лідери.

За даними Міністерства внутрішніх справ і адміністрації, минулого року іноземці придбали 14,3 тисячі квартир у країні. Ця цифра трохи менша, ніж рік тому. За інформацією порталу GetHome.pl, українці дуже активно купують житло у Польщі, але найшвидше зростаючою групою іноземних покупців нерухомості в Польщі є білоруси.

Ще з 2014 року після анексії Криму Українці активно купують житло у Польщі. У 2023 році українці придбали майже 380 тисяч квадратних метрів житла, білоруси – близько 111 тисяч квадратних метрів. На третьому місці знаходяться громадяни Німеччини, які придбали понад 54 тисячі квадратних метрів. Після вступу Польщі до ЄС кількість угод з нерухомістю, укладених іноземцями, постійно зростає. Щодо міст, де іноземці найчастіше купують житло, це Варшава, Краків та Вроцлав.

З початку 2024 року через програму Safe Credit 2% та високий попит у Кракові ціни на квартири зросли на 40%. У Катовіце та Варшаві ціни на житло підвищилися майже на 30%. Середня ціна за квадратний метр становить 10 000 злотих. Це означає, що минулого року українці витратили усього 4,2 мільярда злотих на придбання житла в Польщі. Очевидно, що іноземці найчастіше купують квартири у місцях, де найлегше знайти роботу. Наприклад, Варшава, Краків, Вроцлав, Лодзь та Познань.Українці активно купують житло у Польщі

Фахівці вважають, що найближчі місяці можуть принести стабілізацію цін. Але ситуація залишається напруженою, особливо для тих, хто планує купити або продати нерухомість великих містах. Експерти пояснюють цей ріст відсутністю пропозицій на ринку житла. Однак вони передбачають стабілізацію цін на житло на вторинному ринку у найближчі місяці.

Через зниження цін на сталь вартість будівельних матеріалів знизилася, але ціни на цемент зросли на 10%. Прогнозується, що ціни на будівельні матеріали піднімуться у зв’язку з розвитком інфраструктурних проєктів у 2024 році. Але цей ріст не буде настільки значним, як під час пандемії чи воєнного конфлікту в Україні.

Проблеми українців в Польщі: https://uineu.org/2024/04/08/problemy-ukrayincziv-v-polshhi/

Україна передає надлишки електроенергії до Польщі: https://uineu.org/2024/04/10/ukrayina-peredaye-nadlyshky-elektroenergiyi-do-polshhi/

Мобільні сервіси для подорожей Польщею: https://uineu.org/2024/04/15/mobilni-servisy-dlya-podorozhej-polshheyu/

Як оплачувати комунальні послуги в Польщі?: https://uineu.org/2024/04/15/yak-oplachuvaty-komunalni-poslugy-v-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *