Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Збільшення підприємств у Польщі заснованих українцями

0
4 тижні ago
Збільшення підприємств у Польщі, заснованих українцями

У 2024 році зафіксовано значне збільшення підприємств у Польщі, заснованих українцями.

В країні зростає не лише кількість іноземних працівників, але й осіб з іноземним громадянством, які започатковують свій бізнес і створюють робочі місця для інших. Можливість відкривати власну справу в Польщі для українців стала доступною нещодавно. Раніше це право належало українцям з картою резидента або дозволом на перебування.

Можливість відкрити власну справу в Польщі отримали українці не так давно. Раніше право на організацію власного підприємства мали українці, які мали карту резидента або дозвіл на проживання.

За повідомленням ZUS, громадяни інших держав все частіше вирішують розпочати власний бізнес в Польщі. Наприклад, у Нижньосілезькому воєводстві до кінця березня підприємницьку діяльність провадили 7,6 тисяч іноземців. Кількість таких фірм порівняно з травнем 2023 року зросла на понад 2,9 тисячі.

У Польщі іноземці не лише працюють за угодами про працю або контрактами (і платять податки), але й створюють свої власні підприємства, що призводить до появи нових робочих місць. Найбільше компаній у Нижній Сілезії заснували громадяни України (4,5 тис.), білоруси (1,2 тис.), німці (97) та румуни (65). Загалом у Польщі зареєстровано понад 58 тисяч підприємців з інших країн, і понад половина з них є українцями. Лише за останні півроку іноземці створили 15 000 нових підприємств по всій країні. При цьому основну частину складають громадяни України, а також білоруси, росіяни, голландці та французи. Збільшення підприємств у Польщі, заснованих українцями

Регіональний прес-секретар ZUS у Нижній Сілезії, Івона Ковальська-Матіс, повідомила, що за останні півроку іноземці створили майже тисячу нових компаній у цьому регіоні, а загалом у країні їх налічується 15 тисяч, що порівняно з попереднім роком зросло на 41,5%.

Іноземці сплачують податки та внески до ZUS. З 53 727 компаній- це позитивна тенденція.  Відбувається збільшення підприємств у Польщі, заснованих українцями також завдяки міграції від війни.  З 53 727 компаній, якими управляють іноземці у Польщі у 2024 році, 27 568 належить громадянам України. Також у Польщі зареєстровано понад 10,5 тисяч підприємців з Білорусії, понад 1,1 тисячі — з В’єтнаму, близько тисячі осіб з Росії та Німеччини.

Збільшення реєстрації ФОП у Польщі

За даними ЗМІ, у 2023 році кожне десяте індивідуальне підприємство у Польщі створили українці. Кількість українських фізичних осіб-підприємців значно зросла порівняно з попереднім роком, перевищуючи його на більш ніж дві третини. Протягом наступних місяців кількість нових реєстрацій зростала, досягаючи піку у березні, а також у серпні, вересні та жовтні, коли кожного місяця реєстрували по 2700-2800 підприємств. Найнижчим показником за обидва роки виявився грудень минулого року, коли кількість реєстрацій трохи знизилася. Усього протягом 2023 року було зареєстровано 30 325 нових українських індивідуальних компаній, що на 67% більше, ніж у попередньому році. У цей період українські фізичні особи-підприємці становили понад 10% від усіх зареєстрованих компаній. Загалом протягом 2022-2023 років українці зареєстрували в Польщі 48 464 ФОПи.

Карта побиту Польщі: як отримати?: https://uineu.org/2024/04/03/karta-pobytu-polshhi-yak-otrymaty/

Як українцю відкрити ФОП у Польщі?: https://uineu.org/2024/04/04/yak-ukrayinczyu-vidkryty-fop-u-polshhi/

З квітня буде зростання цін у Польщі: https://uineu.org/2024/04/08/z-kvitnya-bude-zrostannya-czin-u-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *