Заступник директора Польського економічного інституту та фахівець з ринку праці Анджей Кубісяк зазначає, що масштабні звільнення треба розглядати з двох точок зору: мікро- та макроекономічної. Він наголошує, що повідомлення про звільнення не означають, що всі працівники автоматично втратять роботу. Кубісяк додає, що такі повідомлення є адміністративною вимогою для середніх і великих підприємств, які планують провести реструктуризацію. Це не обов’язково означають звільнення у заявленому обсязі.
“Деякі працівники можуть бути працевлаштовані в інші компанії групи. Крім того, частина реструктуризації розтягується на декілька років. І в кінцевому підсумку не всі робітники із заявленого обсягу втрачають роботу”, – пояснює фахівець.
За словами видання, масштабні колективні звільнення не такі великі, як може здатися. За результатами перших трьох місяців цього року вони відповідають середньому показнику за останні три роки.
Більше того, ситуація на польському ринку праці сприятлива для працівників. Востаннє безробіття трохи зросло, але залишається на найнижчому рівні за десятиліття. Завдяки очікуваному пожвавленню економіки, ситуація з працевлаштуванням, ймовірно, поліпшиться.
Deloitte разом з УВКБ ООН провели аналіз впливу українських біженців на економіку Польщі, кількість яких станом на жовтень 2023 року складала майже 957 тисяч осіб.
Було виявлено, що українські біженці досить швидко інтегруються на ринку праці. У листопаді 2022 року рівень їхнього працевлаштування досяг 65%, а в липні-серпні 2023 року – 80%.
Протягом липня-серпня 2023 року 56% біженців мали вищу освіту, і їхній рівень зайнятості був приблизно на третину вищий, ніж серед інших груп. Проте дослідження показало, що багато українців ще не володіли повністю польською мовою для ринку праці. У листопаді 2023 року 21% опитаних не говорили польською. У червні 2023 року 40% офіційно працевлаштованих біженців займали некваліфіковані посади. Для половини опитаних бар’єр мови ускладнював доступ до послуг, а для 34% – до ринку праці.
Припинення виплат для українських біженців: https://uineu.org/2024/04/11/prypynennya-vyplat-dlya-ukrayinskyh-bizhencziv/
Афера українців у Польщі на $150 000: https://uineu.org/2024/04/10/afera-ukrayincziv-u-polshhi-na-150-000/