Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Розблокування кордону на пункті пропуску “Ягодин”

0
4 тижні ago
Розблокування кордону на пункті пропуску "Ягодин"

Розблокування кордону: статистика перетину вантажних автомобілів на пункті пропуску “Ягодин”.

Протягом першого дня функціонування відновленого пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ” волинські митники оформили 458 вантажівок для в’їзду в Україну та 344 – для виїзду до Польщі, про що повідомили у Волинській митниці.

Щодо експорту, першим вантажем, що пройшов оформлення, став промисловий товар, який зареєструвався у Є-черзі для перетину кордону ще 25 лютого.

Станом на 10 годину 23 квітня в черзі з польського боку на в’їзд перед Дорогуськом очікує 150 транспортних засобів. У електронній черзі з українського боку до “Ягодина”, керованій Укртрансбезпекою, очікується 1685 автомобілів. Після розблокування кордону на пункті пропуску “Ягодин” кількість автомобілів у черзі зросла в 12 разів.

“Ми працюємо у підвищеному режимі, щоб компенсувати затримки, викликані польською блокадою кордону. Варто зауважити, що лише у цьому році вона тривала 90 календарних днів”, – зазначають у митниці.

Основною причиною заторів на дорогах стали протести фермерів на території Польщі поблизу кордону з Україною, які відновилися ще з 9 лютого 2024 року. Основними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції та відмова Польщі від Європейського зеленого курсу.

Питання про стабільність або тимчасовість розблокування кордонів з Польщею залишається відкритим. Очікуються нові раунди переговорів між Україною та Польщею наприкінці квітня – на початку травня, коли буде обговорюватися можливість повного розблокування кордонів. Згідно з даними МВФ, українська економіка вже понесла значні збитки протягом останніх шести місяців через блокади. Цікаво, що певні європейські перевізники закликали своїх громадян утриматися від послуг польських перевізників.

Прискорення руху на кордоні: Польща і Україна: https://uineu.org/2024/04/18/pryskorennya-ruhu-na-kordoni-polshha-i-ukrayina/

Поляки знову блокують кордон: https://uineu.org/2024/04/18/polyaky-znovu-blokuyut-kordon/

Польща не може вирішити “зернове питання”: https://uineu.org/2024/04/18/polshha-ne-mozhe-vyrishyty-zernove-pytannya/

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *