Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як узаконити перебування в Польщі без паспорту

0
4 тижні ago
узаконити перебування в Польщі без паспорту

Як узаконити перебування в Польщі без паспорту- українцям доступно 2 варіанти.

З 23 квітня у консульствах та паспортному сервісі призупинили оформлення документів для українців в зв’язку з підписанням нового закону про мобілізацію в Україні.

Варто відзначити, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що захист прав та інтересів громадян України залишається головним пріоритетом МЗС. Проте в умовах сучасної ситуації основним завданням є боротьба за виживання країни.

На початку війни країни ЄС приймали українських біженців, незалежно від наявності документів. Теоретично, навіть зараз можливо потрапити до Європи без закордонного паспорта. Проте на практиці для перетину кордону може знадобитися вагома обґрунтована причина.узаконити перебування в Польщі без паспорту

Починаючи з 1 липня 2024 року, для отримання польського номера PESEL, необхідного для отримання соціальних виплат та медичних послуг, обов’язковим буде наявність дійсного закордонного паспорта.

Українцям назвали варіанти узаконити перебування в Польщі без закордонного паспорту.

За інформацією “Хвилі“, такий варіант подій був оголошений у Юридичній фірмі Sheviakov Consult.

Українці у Польщі, які опинилися у такій ситуації, мають два можливі варіанти дій.

Перший варіант полягає у очікуванні рішення міністра внутрішніх справ Польщі щодо видання проїзного документа (dokument podróży) для громадян України. Існує ймовірність, що таке рішення буде прийнято, адже подібний крок був здійснений для громадян Білорусі після відмови консульств РБ у видачі та продовженні паспортів (rozporządzenie Ministra z 28.06.2023, Dz.U. poz.1244).

Другий варіант узаконити перебування в Польщі без паспорту полягає у поданні заяви про надання міжнародного захисту. У цьому випадку особа отримує право легального перебування у Польщі та документ, що підтверджує її особу. Рішення про надання захисту не має обмеження строку дії.

Отже, українці, що перебувають у Польщі з простроченими або втраченими закордонними паспортами, можуть чекати на спеціальне розпорядження польської влади або вирішити оформлення статусу особи, яка шукає притулку. Обидва варіанти дозволяють легалізувати їхнє становище на період, коли немає можливості отримати новий паспорт на батьківщині.

Раніше повідомлялось про:
Консульські установи припинили надавати послуги чоловікам: https://uineu.org/2024/04/24/konsulski-ustanovy-prypynyly-nadavaty-poslugy-cholovikam/
800 злотих щомісяця у Польщі: як отримати: https://uineu.org/2024/04/24/800-zlotyh-shhomisyaczya-u-polshhi-yak-otrymaty/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *