Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українців замінять на польському ринку праці

0
4 тижні ago
Українців замінять на польському ринку праці

Є вірогідність, що українців замінять на польському ринку праці іншими іммігрантами. Останніми роками у Польщі збільшилася кількість іноземних працівників з інших країн. Українські чоловіки, хоч і є найбільшою групою легально зайнятих іноземців, можуть вийти з польського ринку праці.

Про це йдеться у матеріалі Rzeczpospolita.

 

 

На кінець І кварталу 2024 року їх кількість у реєстрах Управління соцстрахування Польщі досягла 762,2 тис., що на 20 тис. більше, ніж у попередньому році.

Після російської агресії проти України їхня присутність серед українських працівників у Польщі зменшилася з 63% до 52%. У ряді секторів, зокрема в будівництві, де працює понад 102 тис. українців, вони становлять ключову групу. Близько 148 тис. українських чоловіків також зайняті в промисловості, а понад 95 тис. – у логістиці.

Але новий закон про мобілізацію в Україні може ускладнити їхнє легальне працевлаштування.

Українським чоловікам призовного віку вже ускладнено отримання консульських послуг через блокаду, що встановлена українськими консульствами.

“Рішення уряду України ускладнить життя українських мігрантів у Польщі, а його наслідки можуть відчути і на польському ринку праці. Більшість українських чоловіків, які працюють у Польщі, приїхали сюди ще до російської агресії”, – заявив операційний директор агенції працевлаштування EWL Group Рафал Мроз.

Українців замінять на польському ринку праці поляки. Відтік українських працівників з менш привабливих для поляків сфер все частіше компенсується іншими іноземцями, хоча більшість з них все ще є українцями.

Згідно з повідомленням польських журналістів, українці, які мають право на консульські послуги, можуть отримувати польське громадянство, щоб уникнути мобілізації. Проте це може не поліпшити ситуацію на польському ринку праці.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш зазначив, що Польща може допомогти Україні у поверненні громадян призовного віку, але не уточнив деталей.

Водночас міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас зазначив, що його країна також може допомогти у поверненні українських чоловіків, проте це не є пріоритетним питанням для уряду Литви.

Польща дозволить жити українцям з простроченими документами: https://uineu.org/2024/04/27/polshha-dozvolyt-zhyty-ukrayinczyam-z-prostrochenymy-dokumentamy/

Українці активно купують житло у Польщі: https://uineu.org/2024/04/25/ukrayinczi-aktyvno-kupuyut-zhytlo-u-polshhi/

Як уникнути штрафів водію у Польщі: https://uineu.org/2024/04/24/yak-unyknuty-shtrafiv-vodiyu-u-polshhi/

Консульські установи припинили надавати послуги чоловікам: https://uineu.org/2024/04/24/konsulski-ustanovy-prypynyly-nadavaty-poslugy-cholovikam/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *