Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Бербок закликає швидко прийняти до ЄС країни Західних Балкан

0
3 тижні ago
Бербок закликає швидко прийняти до ЄС країни Західних БалканБербок закликає швидко прийняти до ЄС країни Західних Балкан

Бербок закликає швидко прийняти до ЄС країни Західних Балкан

Міністерка закордонних справ Німеччини, Анналена Бербок, виступила з закликом до негайного вступу країн Західних Балкан до Євросоюзу. За даними “Європейської правди”, вона висловила це в статті, про яку повідомило агентство DPA. Ця стаття присвячена 20-й річниці приєднання до ЄС одразу десяти країн.

Бербок закликає швидко прийняти до ЄС країни Західних Балкан
Бербок закликає швидко прийняти до ЄС країни Західних Балкан

Бербок підкреслила, що політичні та географічні “сірі зони” на Балканах або на сході ЄС є надзвичайно небезпечними. Вона зазначила, що такі зони створюють ідеальні умови для втручання та дестабілізації, особливо для лідера РФ Владіміра Путіна.

Міністерка закордонних справ підкреслила, що Євросоюз не може дозволити собі, щоб ще одне покоління залишалося у очікуванні приєднання, як це має місце з Західними Балканами. Вона відзначила, що розширення ЄС є геополітичною необхідністю, особливо в контексті агресії Росії проти України. Бербок закликала до створення  більшого, сильнішого та безпечнішого Євросоюзу .

Зазначено, що країни Західних Балкан включають Чорногорію, Боснію і Герцеговини, Албанію, Сербію, Північну Македонію та Косово. Чорногорія вже розглядається у Брюсселі як країна, яка найбільше продовжила реформи та просунулася у напрямку вступу до ЄС.

Нещодавно Європарламент висловив намір відкрити новий офіс на Західних Балканах для збільшення контролю над процесом розширення. Але прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наголосив на тому, що ЄС повинен спрямувати зусилля на завершення вступу країн Західних Балкан, а потім думати про розширення на схід.

Вам також буде цікаво:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *