Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Чи буде Німеччина перевіряти інвестиції Китаю?

0
3 тижні ago
Чи буде Німеччина перевіряти інвестиції КитаюЧи буде Німеччина перевіряти інвестиції Китаю

Чи буде Німеччина перевіряти

інвестиції Китаю?

Німеччина може відмовитись від плану ретельної перевірки інвестицій Китаю. Німеччина вивчає можливість зміни планів стосовно посилення контролю над китайськими інвестиціями. Причина в тому, що західні країни розглядають введення більш строгого регулювання економічних відносин з Китаєм. Таке можливе рішення вивчається на тлі зростаючих турбот щодо ретельного контролю над китайськими інвестиціями. Чи зможе  це пошкодити планам Німеччини з економічного оновлення?

Чи буде Німеччина перевіряти інвестиції Китаю
Чи буде Німеччина перевіряти інвестиції Китаю

Статтю про це опублікував Wall Street Journal, посилаючись на інформовані джерела. Рішення відхилити запланований закон про перевірку іноземних інвестицій стало більш імовірним. Справа у тому, що ретельна перевірка китайських інвестицій може завадити зусиллям Берліна у відновленні німецької економіки.

Це може викликати тривогу у західних союзників. Багато з них бояться, що Китай створює тиск на США та Європейський Союз. Питання стримування глобального впливу Китаю зараз є дійсно актуальним. Згідно з законопроєктом буде надано повноваження перевіряти іноземні інвестиції на предмет потенційних загроз для нац. безпеки.

Які тендеції розвиваються у Китаї?

В свою чергу Китай сподівається на більш позитивне ставлення ЄС під час головування Угорщини. Це дозволить німецькому уряду переглядати нові форми інвестицій з нуля. Мова йде про квантові технології, складні напівпровідники, штучний інтелект та критичну інфраструктуру.

Німецькі посадовці, які не були названі WSJ, заявили, що Берлін ставиться скептично до ідеї ЄС перевіряти зовнішні інвестиції європейських компаній через додаткові бюрократичні обмеження для бізнесу.

Зміна позиції Німеччини у протистоянні з Китаєм може призвести до розбіжностей з Єврокомісією, яка посилила економічний тиск на Пекін. Погроза заборони участі китайських компаній у державних субсидіях теж має місце бути. Йде мова також про тендери на державні контракти Європейського Союзу, а також розгляд можливості введення мита на імпорт китайських електромобілів.

Раніше, міністрка освіти і науки Німеччини, Беттіна Штарк-Ватцингер, закликала університети ретельно аналізувати всі спільні проєкти з Китаєм. Причина — нещодавні арешти осіб за звинуваченнями у шпигунстві.

Минулого понеділка в Німеччині були заарештовані троє осіб, яких підозрюють в передачі інформації про військові технології китайським секретним службам. Один з затриманих виявився помічником депутата Європарламенту від партії “Альтернатива для Німеччини” Максиміліаном Кра. За словами федерального генерального прокурора, Цзяна Г., він звинувачується у діяльності як агент іноземної спецслужби в особливо тяжкому випадку. Зокрема, його звинувачують у передачі інформаці.

Наша читацька рекомендація:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *