Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Конфіскація автомобіля в Польщі: зміни для водіїв

0
3 тижні ago
Конфіскація автомобіля в Польщі

Конфіскація автомобіля в Польщі: які зміни для водіїв готує уряд

Польський уряд готує значні зміни для водіїв у зв’язку з конфіскацією автомобілів в Польщі. Виконання нових правил, які вступили в силу з 14 березня 2024 року, викликає все більше критики з боку правозахисників. Після відгуків на критику польські чиновники анонсували невідкладні зміни.

На офіційному веб-сайті міністерства юстиції Польщі опубліковано докладне пояснення голови відомства щодо спірного питання конфіскації автотранспорту.

Критика чинного законодавства з конфіскації авто в Польщі з’явилась ще на етапі розробки законопроекту, який набув чинності у березні 2024 року. Примусове вилучення автомобілів від окремих категорій водіїв у новому законодавстві викликало зауваження з боку Верховного суду Польщі, польського омбудсмена та численних правозахисних організацій.

Незважаючи на критику, основна увага у законі приділяється обов’язковій конфіскації автомобіля в таких випадках:

  • якщо рівень алкоголю в крові водія перевищує 1,5 проміле, авто обов’язково конфісковується за фактом алкогольного сп’яніння;
  • авто вилучається у нетверезого водія, який став учасником або причиною ДТП, якщо рівень алкоголю перевищує 0,5 проміле;
  • у разі знищення автомобіля під час ДТП водій зобов’язаний сплатити штраф, що дорівнює вартості автомобіля;
  • якщо в результаті дій нетверезого водія сталися тяжкі тілесні ушкодження або смерть, йому загрожує до 16 років ув’язнення (до 14 березня 2024 року максимальний термін становив 12 років).

Згідно з повідомленням Міністерства Юстиції, конфіскація автомобіля в Польщі стане необов’язковою мірою. Польські урядовці відреагували на критику положень, що стосуються конфіскації транспортних засобів у нетверезих водіїв або тих, що перебувають під впливом речовин.

Міністерство Юстиції планує скасувати можливість конфіскації транспортного засобу у випадках, коли це не можливо або недоцільно. Наприклад, через його втрату, знищення або значне пошкодження. Також буде зважено на те, чи був транспортний ,засіб виключною власністю порушника на момент правопорушення.

Конфіскація автомобіля в Польщі буде відбуватися тільки за рішенням польського суду. Новий законопроект вже опубліковано та направлено на громадське обговорення.Конфіскація автомобіля в Польщі

Зміни до законодавства надають суду можливість встановлювати форму та перелік штрафних санкцій для нетверезих водіїв в залежності від обставин. Це дає суду можливість адаптувати рішення до особливостей кожного конкретного випадку.

Порівняно з іншими країнами Європейського Союзу, де конфіскація автомобілів передбачена, у Польщі ця процедура буде виконуватися на факультативній основі. Зазвичай вона застосовується у випадках винесення обвинувального вироку щодо нетверезого водія або коли водія знову затримують за керування в нетверезому стані.

Зміни до законодавства щодо конфіскації транспортних засобів в Польщі планується ввести до кінця другого кварталу 2024 року за планами Міністерства Юстиції.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *