Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Китайські шпигуни у Німеччині — розвиток подій

0
3 тижні ago
Китайські шпигуни у Німеччині - розвиток подійКитайські шпигуни у Німеччині - розвиток подій

Китайські шпигуни у Німеччині

— розвиток подій

В уряді Німеччини закликають університети переглянути зв’язки з Китаєм після викриття шпигунів. Міністерка освіти і науки Німеччини Беттіна Штарк-Ватцингер закликала університети уважно аналізувати будь-які спільні ініціативи з Китаєм, враховуючи нещодавні арешти зі звинуваченнями у шпигунстві.

Китайські шпигуни у Німеччині - розвиток подій
Китайські шпигуни у Німеччині – розвиток подій

За її словами, арешт трьох німецьких громадян за підозрою у шпигунстві є яскравим підтвердженням необхідності бути обачними у співпраці з Китаєм. “Ми повинні уважно враховувати ризики та переваги співпраці, особливо в науці та університетах. Це означає, що ми маємо переглянути існуючі співпрацю і оцінити їх ефективність”, – зауважила міністерка.

Штарк-Ватцингер підкреслила, що підтримка буде надаватися лише тим проєктам, які мають чітку користь для Німеччини та Європи. Проте, Берлін продовжить розвивати свої відносини з Китаєм.

У понеділок у Німеччині затримали трьох підозрюваних у шпигунстві, які, ймовірно, передавали інформацію про військові технології китайським спецслужбам. Один з затриманих – помічник депутата Європарламенту від “Альтернативи для Німеччини” Максиміліана Кра.

Згідно з федеральним генпрокурором, одного з затриманих звинувачують у діяльності як агента іноземної спецслужби. Йому висувають звинувачення у передачі інформації про переговори в Європарламенті та шпигунстві за китайськими опозиціонерами в Німеччині. Європарламент тимчасово відсторонив його через ці обвинувачення. Сам Кра заявив, що не планує відставати від посади після затримання його помічника за підозрою у шпигунстві на користь Китаю.

Джерело інформації: eurointegration.com.ua

Вам також буде цікаво дізнатись:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *