Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща готова допомогти Україні у поверненні чоловіків

0
3 тижні ago
Польща готова допомогти Україні у поверненні чоловіків

Польща готова допомогти Україні у поверненні чоловіків призовного віку, щоб вони виконали свої громадянські обов’язки. Заяву цю зробив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

Він також висловив занепокоєння тим, що багато поляків не задоволені тим, що бачать молодих українських хлопців у готелях та кафе. Вони вважають, що Польща має докласти більше зусиль для допомоги Україні. Міністр також наголосив, що Польща вже раніше пропонувала свою допомогу в поверненні військовозобов’язаних назад до України. Косіняк-Камиш підкреслив, що будь-яка підтримка можлива. Польща готова відреагувати, якщо Київ звернеться за допомогою у поверненні тих, хто може втратити право на перебування в Польщі після закінчення терміну дії їхніх паспортів.Польща готова допомогти Україні у поверненні чоловіків

За даними Reuters, з посиланням на Євростат, на січень 2024 року в країнах Європейського Союзу мешкає близько 4,3 мільйона українців. З них близько 860 000 є дорослими чоловіками. Польща надала статус тимчасового захисту для 950 000 українців, що становить другий за обсягом показник після Німеччини.

Косіняк-Камиш згадав, що раніше Польща також була готова допомогти Україні у поверненні чоловіків. Щоб ті, хто має військовий обов’язок, повернулися до своєї країни, щоб виконати свої громадянські обов’язки.

Урядове рішення заборони пересилання за кордон паспортів чоловікам викликало реакцію. З 23 квітня введено тимчасові обмеження на прийом нових заявок на консульські послуги для чоловіків у віці від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном.

Єврокомісія висловила занепокоєння щодо цього кроку України. У ЄС не дали коментарів щодо підтримки рішення української влади або можливої депортації українських чоловіків з простроченими документами на території ЄС.

Українців замінять на польському ринку праці: https://uineu.org/2024/04/27/ukrayincziv-zaminyat-na-polskomu-rynku-praczi/

Польща дозволить жити українцям з простроченими документами: https://uineu.org/2024/04/27/polshha-dozvolyt-zhyty-ukrayinczyam-z-prostrochenymy-dokumentamy/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *