Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Права та обов’язки орендарів житла у Німеччині

0
3 тижні ago
Права та обов'язки орендарів житла у НімеччиніПрава та обов'язки орендарів житла у Німеччині

Права та обов’язки орендарів житла у Німеччині

Житло у Німеччині: які права та обов’язки мають орендарі? Українські біженці в Німеччині часто знаходять житло в орендованих квартирах, за які вони платять самі або за допомогою центру зайнятості. Орендарі мають свої права, зокрема, на зниження орендної плати в разі виникнення несправностей у квартирі.

Ось що варто знати українцям про їхні права та обов’язки при оренді житла в Німеччині, інформує РБК-Україна .

Хто несе відповідальність за несправності у квартирі

Права та обов'язки орендарів житла у Німеччині
Права та обов’язки орендарів житла у Німеччині

Орендарі повинні підтримувати житло у стані, визначеному у договорі. Однак, якщо виникають несправності, за їх усунення відповідає орендодавець, якщо вони не спричинені самим орендарем. Дефекти, такі як проблеми з опаленням, негерметичні вікна чи двері, пліснява чи засмічені стоки, є поширеними. Суперечки можуть виникнути щодо відповідальності за плісняву, тож орендареві потрібно довести, що вона виникла з іншої причини.

Як отримати знижку на оренду

Повідомивши про дефект, орендар може просити про зниження орендної плати доти, поки дефект не буде усунуто. Однак, орендодавець не завжди зобов’язаний погоджуватися на це.

Розмір знижки завжди залежить від конкретного випадку. Наприклад, якщо найбільша кімната в квартирі не доступна, орендар може просити знизити орендну плату на близько 30%.

Умови розірвання договору оренди

Орендодавець може розірвати договір лише за вагомих причин, таких як значна заборгованість з орендної плати або серйозні порушення договору. Якщо орендар не виїжджає після повідомлення про виселення, його можуть виселити за рішенням суду або після закінчення терміну договору.

Власник також може розірвати договір, якщо йому необхідно житло для себе або родичів. Проте він має пояснити ці мотиви та вирішувати спір з орендарем в суді.

Права орендаря на відвідування гостей та приватність

Орендарі мають право приймати гостей у своїй квартирі. Однак, власник не має права заходити до квартири без дозволу. Він має право оглянути житло раз в 1-2 роки, за умови попередньої домовленості з орендарем.

Щодо домашніх тварин

Якщо у договорі не вказано інше, орендарі можуть тримати малих тварин, але щодо собак та кішок рішення приймає власник.

Повернення застави за житло

Орендар може отримати заставу назад, якщо не пошкодив майно. У разі розірвання договору та виїзду з квартири він може очікувати повернення застави протягом 3-6 місяців. Як бачите, дотримання прав та обов’язків при оренді житла в Німеччині є важливим аспектом для українських біженців.

Вас також зацікавить:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *